28 липня 2017, 16:23

«Зі 120 кандидатів до ВС буде призначено стільки, скільки схвалить ВРП», - ВККСУ

У разі непогодження певних кандидатів до Верховного Суду Вищою радою правосуддя, або вибуття з інших причин, їх чисельність  не буде «підтягуватися» за принципом черговості. Про це під час прес-конференції, що відбулася 28 липня 2017 р. повідомив секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Станіслав Щотка.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За його словами, відповідно до ч. 12 ст. 79 Закона України «Про судоустрій і статус судів», конкурс на зайняття вакантної посади судді полягає саме у визначенні учасника конкурсу, який має вищу позицію за рейтингом.

«Вчора Комісія визначила по 30 кандидатів, які обійняли найвищі позиції в рейтингу. Вчора конкурс і завершився. Зараз триває процедура призначення.

На нашу думку, стадія призначення кандидатів ВРП - це стадія призначення, а не конкурс, тому ми вчора (27 липня – прим. ред.) припинили участь у конкурсі тих кандидатів, хто її зупиняв з різних причин тощо.

Ще раз підкреслюю, що процедура конкурсу завершилася. У ньому уже не можна нікого заміщати, або «підтягувати» на місце того кандидата, який вибув, з тих чи інших причин», - зазначив пан Щотка.

20495589_1626317764068752_486286821_o

Також під час прес-конференції було повідомлено, що для тих кандидатів-суддів, хто опинився нижче 30 позиції в рейтингу, кваліфікаційне оцінювання в рамках добору до Верховного Суду буде прирівняне до первинного кваліфоцінювання, що позитивно вплине на розмір суддівської винагороди.

«В наших положеннях передбачено, що конкурсант, який у конкурсі на свою або вищу посаду підтвердив здатність здійснювати правосуддя, є таким, що підтвердив відповідність займаній посаді у своєму суді. Ті судді, хто подавався до Верховного Суду і потрапив до рейтингу, на нашу думку, є такими, що склали оцінювання на відповідність займаній посаді і можуть претендувати на нову заробітну плату», - підкреслив Станіслав Щотка.

Нагадаємо, що 27 липня 2017 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України під час пленарного засідання затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них - судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем.

З підсумковим рейтингом можна ознайомитися за посиланням.

«Серед переможців конкурсу ми бачимо професорів та викладачів вищих навчальних закладів, суддю-добровольця, який боронив Донецький аеропорт, правозахисників з досвідом роботи в Європейському суді з прав людини, адвокатів, які отримали освіту в провідних міжнародних університетах. Сподіваюся, що вже незабаром вони стануть новими обличчями українського правосуддя», – зазначив Голова ВККС Сергій Козьяков.

Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися для участі у конкурсі 1436 особи, 846 осіб подали документи на участь, з яких до конкурсу були допущені 653, з них 625 – до проходження кваліфікаційного оцінювання.

Під час оцінювання учасники конкурсу склали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції, Громадської ради доброчесності тощо. 

ВККС провела співбесіди у колегіях з 381 кандидатом.

За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів надішле до Вищої ради правосуддя рекомендації про призначення 120 кандидатів суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду (адміністративного, господарського, кримінального та цивільного), по 30 суддів у кожному з перерахованих судів.

Всі конкурсні процедури були розроблені та реалізовані за участі та підтримки українських та міжнародних експертів, у т.ч. Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та USAID «Нове правосуддя», «ОС Україна».

«Конкурс до нового Верховного Суду - безпрецедентна за масштабністю та прозорістю подія. Це реальний результат масштабної судової реформи, що розпочалася два роки тому. Комісія вітає переможців конкурсу. Ми вдячні кожному, хто разом з нами пройшов цей непростий шлях», – підсумував Голова ВККС Сергій Козьяков.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати