24 листопада 2016, 10:00

«Зарплатний» податок в Україні у 2 рази вищий ніж в Європейських країнах, - експерти

За результатами рейтингу Paying Taxes, що проводиться PwC і Групою Світового Банку, Україна посіла 84 місце. «Така позиція - 84 місце, це стандартна, середня позиція серед інших країн світу. Разом з тим слід зауважити, що рейтинг проводився за даними 2015 року.  Крім того, 84 позиція з 190 країн це з урахуванням нового критерію «Після подачі податкової звітності», тобто Україна добилася прогресу, поліпшивши своє становище в рейтингу «Оподаткування» з передостанній позиції в 2012 році до 84 позиції за результатами 2015 року». Про це під час прес-конференції присвяченій результатам Paying Taxes 2017 зазначив партнер PwC Україна В'ячеслав Власов.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_0160

За його словами, для позитивних змін не обов’язково змінювати податкове законодавство. «Змінити ситуацію на краще, це не обов’язково змінювати Податковий Кодекс. Дуже багато можуть зробити і Мінфін і ДФС для покращення податкового адміністрування», - зазначив пан Власов.

На його переконання, поліпшити позицію України в зазначеному рейтингу можуть  будь-які заходи, спрямовані на зниження кількості часу, необхідного на дотримання податкового законодавства. Наприклад,  повернення до річної звітності з податку на прибуток; спрощення форм податкових декларацій; усунення вимог до здійснення комерційного документообігу в паперовому вигляді; відмова від податкових накладних; введення сплати ПДФО один раз місяць, а не при кожній виплаті доходу; поліпшення якості програмного забезпечення для подання податкової звітності.  За іншими показниками рейтингу Україна знаходиться у передовому тренді, відзначають експерти.

IMG_0151

Щодо глобальних трендів, то до них можна віднести невелике скорочення загального податкового навантаження і кількості податкових декларацій / платежів; скорочення кількості часу, необхідного бізнесу для дотримання податкового законодавства а також швидкий процес відшкодування ПДВ в розвинених економіках. В Україні цей процес триває 28,2 тижня, в той час як в середньому у світі 21,6 тижня, у Центральній Азії та Східній Європі 19,3.

Щодо податків і платежів на зарплати, то Україні ця цифра складає 43,1% від прибутку, в той час як в Європі і Центральній Азії такий показник дорівнює 18,2%. Однак в чому наша країні серед лідерів, так це  у кількості часу, потрібного  на уточнення звітності з податку на прибуток. Якщо середнє значення у світі  16,7 годин, в Центральній Азії та Східній Європі – 10,3 години, то в Україні ця цифра становить 3 години.

В цілому ж експерти відзначають, що Рейтинг Paying Taxes з року в рік показує, що дотримання податкових правил займає у бізнесу значну кількість часу. Україна замикає рейтинг за цим показником серед країн Східної Європи та Центральної Азії. Наші показники можна порівняти з гіршими показниками в країнах Європейського Союзу.0001

Також експерти поділилися своїм прогнозом потенційного впливу податкових нововведень 2016 року на позицію України у Рейтингу 2018.

Так, зниження ставок ЄСВ призведе до зниження загальної ставки податку і сприятиме підвищенню позиції. Перехід на квартальну звітність з податку на прибуток збільшить час на податковий облік та кількість платежів, що знизить позицію. Застосування системи електронного адміністрування ПДВ (далі – «СЕА») протягом всього 2016 року може призвести до збільшення витрат часу на податковий облік з ПДВ (через збільшення обсягів, що проходять через СЕА. Водночас, у 2016 році окремі нюанси функціонування СЕА було спрощено/роз’яснено, платники ПДВ більше звикли до СЕА, а відповідне програмне забезпечення продовжує вдосконалюватись.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати