17 лютого 2022, 17:18

Захисту бізнесу бути!

17.02.2022 р. у Києві відбулась презентація Центру захисту бізнесу від неправомірних дій органів влади Спілки українських підприємців. Не перший рік в Україні гостро стоїть проблема неправомірних дій правоохоронних та контролюючих органів влади. Влада повинна вбачати у бізнесі надійного союзника, а не об'єкт надмірного контролю. Саме цього прагне досягти Спілка українських підприємців, посилюючи свою відповідну функцію та створюючи Центр захисту бізнесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


BRS_0952

«Бізнес неодноразово приходив на допомогу державі у складний момент. На початку збройного протистояння з Російською Федерацією та на початку пандемії коронавірусу. Проте незважаючи на це, досі існують непоодинокі випадки тиску держави на бізнес. СУП – це перша організація, яка почала системно займатися захистом бізнесу від неправомірного тиску державних структур. За минулі роки були прийняті кілька законів, відомі широкому загалу під назвами «Стоп маски шоу» та «Стоп маски шоу №2». Після цього правоохоронцям стало важче проводити неправомірні обшуки із залученням спецпідрозділів, які блокували роботу бізнесу на довгий час. Однак, на жаль, ця проблема не зникла повністю. Саме тому ми розширюємо роботу нашого Центру захисту бізнесу!» – такими словами відкрила презентацію нового структурного підрозділу Катерина Глазкова, виконавча директорка СУП. Також вона зазначила, що за останні роки СУП має 66 успішних бізнес-кейсів із захисту бізнесу, а 11 юридичних компаній погодилися увійти до новоствореного центру.

BRS_0105

Анастасія Гурська, співголова Центру захисту бізнесу СУП, адвокатка, керуюча Адвокатського бюро «Анастасії Гурської» розповіла про збільшення кількості випадків неправомірних обшуків та інших випадків тиску контролюючих і правоохоронних органів. Переважна більшість стосувалася кримінальних проваджень, які пов’язані з безпідставними кримінальними обвинуваченнями та бездіяльністю тих же правоохоронців у випадках шахрайства та рейдерства проти чесного бізнесу. Також часто підприємці зіштовхуються з труднощами митного оформлення товарів. «Якщо говорити про плани Центру захисту бізнесу, зазначу, що в цьому році будуть проведені профільні заходи у тих проблемних напрямках, які часто виникають з правоохоронцями. Велика робота ведеться щодо підписання необхідних меморандумів з правоохоронними та контролюючими органами, що полегшить та пришвидшить захист бізнесу. Центр захисту бізнесу має розробити базові та практичні рекомендації, які будуть розміщені на сайті СУП, стосовно алгоритму дій, які необхідно здійснити у разі неправомірного тиску правоохоронців», – наголосила спікерка.

Співголова Центру захисту бізнесу СУП, старший юрист, адвокат Arzinger Микола Ничипорук приділив увагу законодавчим ініціативам, які мають звести на нуль неправомірні дії державних структур у відносинах з чесним бізнесом. Проєкт змін до КПК України стосовно чіткої регламентації обшуків під час розслідування кримінальних проваджень вже поданий до профільного комітету ВРУ, найближчим часом він має бути розглянутий і прийнятий як закон. Також гострою проблемою в Україні залишається рейдерство. Наразі у кримінальному законодавстві відсутнє чітке формулювання рейдерства. У нас є чітке розуміння правової дефініції рейдерства, пропозиції щодо внесення необхідних змін до КК України скоро будуть подані на розгляд парламентарів.

Основними напрямками роботи Центру є:

  •  Безпідставні кримінальні провадження, в тому числі у питаннях обшуків, бездіяльності правоохоронних органів тощо;
  • Загрози корпоративній безпеці, протидія рейдерству, а також бездіяльність правоохоронних органів при захисті бізнесу як потерпілої сторони у кримінальних провадженнях;
  •  Податкові питання, включно з випадками блокування податкових накладних, включення до переліку ризикових, неправомірними актами перевірок та штрафами;
  •  Неправомірні дії контролюючих органів та органів ліцензування;
  •  Неправомірні дії державних органів у митних питаннях.

 

BRS_0646

Наприкінці заходу заступниця виконавчого директора СУП Тетяна Паламарчук перелічила компанії, які приєдналися до роботи Центру захисту бізнесу:

  • Адвокатське бюро «Анастасії Гурської»;
  • Адвокатське об’єднання «Arzinger»;
  • Група компаній Delta International Services Group;
  • Аудиторська група «Капітал Плюс»;
  • Palianycko&Partners Law office;
  • Nota Group;
  • Юридична фірма Bargen;
  • Адвокатське об’єднання «Саєнко Харенко».

Провайдери «Гарячої лінії»:

  • Palianycko&Partners Law office;
  • Юридична компанія «Правое дело»;
  • Адвокатське об’єднання «АВГУСТУМ».

Також долучиться до роботи Центру :

  • Агенція «Ефективної комунікації».
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати