15 листопада 2017, 11:02

YouControl презентує перелік українських компаній, які потраплять під санкції США

YouControl


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Аналітики компанії YouControl презентують перелік українських компаній, які потраплять під санкції Державного департаменту США вже з 29 січня 2018 року.

Держадепартамент США наклав санкції на 39 російських компаній.Обмеження  стосуються і українських компаній, які мають у засновниках  російські компанії з санкційного списку: ВАТ “Концерн Іжмаш”, АТ "Іжевський механічний завод" та АТ “Російська літакобудівна корпорація “Міг”. Юридичним і фізичним особам з США заборонено вести з ними будь-які справи. Обмеження стосуються і володіння майном у США, заборони видачі віз на в'їзд в США керівництву компанії і її контрольним акціонерам.

З ким США забороняє співпрацювати?

З початку наступного року санкції Державного департаменту США торкнуться семи українських компаній, співзасновниками яких є представники російського бізнесу. Чотири з них вже припинено, а три – активні, не перебувають в процесі припинення.

sanctions_YouControl

Чим займаються “живі” компанії з цього списку?

Основними видами діяльності українських компаній “Іжмислзброя” та “Дніпро-Іж-Сервіс” є оптова торгівля, в тому числі і зброєю, обслуговування та ремонт транспортних засобів, операції з нерухомим майном. З ними через засновників пов'язані й інші компанії з подібними кведами, але на них санкції не поширюються.

Дочірнє підприємство “Пансіонат “Зеніт” – це готель, що знаходиться у окупованому Криму у місті Судак. Його засновником є Акціонерне товариство “Російська літакобудівна корпорація “Міг”.

Чому українці мають дослухатись до санкційних списків США?

Співпраця із компанією під санкціями загрожує обмеженнями іноземним компаніям.  Це стосується обмеження на експорт товарів з США, заборона на отримання будь-яких фінансових послуг в США і залучення фінансування за участю американських банків і інвесторів. Юристи радять бути обачними і не розпочинати  господарських відносин з компанією, яка перебуває під санкціями у інших країнах.

“Без сумніву серед усіх санкційних програм, які з’явились проти російської агресії з кінця 2014 року, – санкції Держдепу США мають найбільшу обмежувальну силу. Тому українським компаніям, які хоча б частково працюють з США, необхідно звернути увагу на те, чи не потрапили їхні партнери в санкційні списки. Якщо українська компанія співпрацюватиме з бізнесом під санкціями і якщо таку співпрацю визнають вагомою -  тоді президент США накладає санкції на цю компанію. І це не право президента, а його обов’язок. Вид обмежень може бути різним – блокування активів порушника, відміна його  договорів, ризик бути оштрафованим на суму до 2 млн доларів або потрапити у в'язницю терміном до 20 років. Саме на 2 млн доларів оштрафували компанію Exxon (одна з найбільших нафтових корпорацій у США) влітку 2017 року за ділову активність з компанією “Роснефть”, – коментує Аліна Плющ, радник юридичної фірми Sayenko Kharenko.

Згідно з російським реєстром фізичних та юридичних осіб ВАТ “Концерн Іжмаш” перебуває в процесі припинення з 22.12.2016, а вже з 2017 воно входить у групу Концерн “Калашніков”, 51% акцій яких належить державній компанії “Ростех”, а 49% приватному акціонеру – Олексію Криворучку.

Концерн «Калашников» – найбільший в Росії виробник бойової автоматичної та снайперської зброї, керованих ракет і низки військово-морської продукції. На компанію припадає 90% виробництва автоматичного озброєння в Росії і 95% снайперських озброєнь.

Акціонерне товариство “Російська літакобудівна корпорація “Міг” – авіабудівна компанія повного циклу, яка конструює, виготовляє та реалізує літаки марки «Міг». Штаб-квартира в Москві.

 

0
0

Останні коментарі

Якшо взяти останні українськи переліки, цих компаній - тьма. А які з них припинили роботу, внаслідок жорстких анонсованих санкцій? Певна кількість взагалі внесла зміни до орг форми, назви і продовжує працювати, банківські структури успішно працюють, залучають повязаних інвесторів але вже на єврореєстрації, АМКУ та НБУ - дають дозволи, а часто навіть не розміщують висновки. Профанація з метою підтримання корумпованої прокладки

Додати коментар

Відмінити Опублікувати