06 червня 2017, 13:55

Як стягнути заборгованість із кіпрської «паперової» компанії?

«ТСМ Груп Інтернешнл» знає відповідь на це запитання

«ТСМ Груп Інтернешнл»

Радник Роман Семенець, комерційний директор Дмитро Говорун та партнер «ТіСіЕм Груп Україна» Денис Копій за підтримки колег із корейського, кіпрського та грецького офісів «ТіСіЕм Груп Інтернешнл» успішно завершили проект із урегулювання комерційного спору щодо стягнення комісійної винагороди за оренду судна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Корейська компанія-брокер, яка надає послуги з перевезення вантажів морським транспортом, звернулася до юристів із звичайним для міжнародного бізнесу запитом – оцінити їх юридичну позицію у потенційній судовій справі, спрогнозувати можливість урегулювання конфлікту та повернути кошти.

Цьому передували безуспішні спроби самостійно залагодити суперечку протягом цілого року. На перший погляд, це класичний сценарій: кредитор надає послуги, виставляє рахунки та очікує оплати. Проте вона не здійснюється, а переконати партнера виконати свої зобов’язання не вдається. Боржник ігнорує будь-які спроби контакту з боку корейського кредитора. Здавалось, останнім дієвим інструментом має бути суд.

На цьому етапі «типовість» проекту завершується. Після ретельного вивчення документів, обставин угоди й повторного обговорення суперечки щодо оренди вантажного судна згідно з договором тайм-чартеру ціною $1,5 млн командою було ухвалено рішення залучити колег з іноземних офісів та розділити роботу на етапи.

Колеги з корейського офісу змогли отримати усю необхідну інформацію про реалізовану угоду та її учасників. Юристи з кіпрського офісу здійснили попередню перевірку контрагента. Були встановлені реєстраційні дані та інформація про контактних осіб, підготовлено претензії відповідно до вимог місцевого законодавства. На жаль, офіційне листування виявилося одностороннім. Навіть більше – кіпрська компанія-судновласник, яка мала розраховуватися за отримані послуги від корейського партнера згідно з багатостороннім договором, виявилася «паперовою». Тож судовий розгляд міг би завершитися отриманням відповідного рішення та неможливістю його виконати. Оцінивши позицію позивача, команда юристів запропонувала клієнту позасудове вирішення спору.

Маючи доступ до інформаційних ресурсів та перебуваючи безпосередньо на території Кіпру, місцеві фахівці провели серйозну роботу з реєстраторами компаній. Це дозволило встановити кінцевих бенефіціарів. З’ясувалося, що формально власником «паперової» фірми була грецька компанія, непрямо асоційована з резидентами України.

Складність наступного етапу полягала у тому, що юридична особа з Греції могла не виконувати зобов’язання згідно з договорами «паперової» компанії. Завдяки злагодженій роботі міжнародної команди юристів клієнт отримав стратегію подальших переговорів із урахуванням слабкої юридичної позиції корейської компанії, а також адресу фактичного місцезнаходження власників компанії-боржника. Можливість проводити персональні переговори на місці з допомогою українських юристів сприяла повному порозумінню сторін та захисту інтересів клієнта.

Під час особистих перемовин реальні бенефіціари виявили бажання продовжити співпрацю з корейським брокером, погодилися з аргументами та усіма розрахунками юристів. Це дало можливість розробити план реструктуризації заборгованості з урахуванням штрафних санкцій та погодити його з кредитором.

Команда проаналізувала можливі наслідки повторного невиконання зобов’язань боржником, розробила проект договору про реструктуризацію та запропонувала механізм організації подальших ділових відносин між сторонами, а також представила відповідні стратегії захисту інтересів клієнта. Три сторони – кредитор із Кореї, «паперова» компанія з Кіпру та юридична особа з Греції – підписали остаточний варіант документу, підкріплений персональними гарантіями бенефіціарів, після чого грецька компанія оплатила усю суму заборгованості протягом трьох місяців.

Завдяки командній роботі фахівців у декількох юрисдикціях було встановлено контакт та проведено успішні переговори з реальними власниками боржника. Українська команда увесь час підтримувала контакт із кінцевими бенефіціарами, контролювала дотримання досягнутих домовленостей та забезпечувала подальше консультування сторін.

«Реалізація цього проекту стала можлива завдяки висококласним юристам міжнародного рівня, майже безмежному доступу до інформації за кордоном, швидкій координації сумісних дій та постійній підтримці клієнта корейським, кіпрським, грецьким та українським офісами «ТіСіЕм Груп Інтернешнл». Лише завдяки цьому практично безнадійні заборгованості вдається стягнути у позасудовому порядку за короткий проміжок часу», – підсумовує Денис Копій.

тісіем

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати