10 вересня 2019, 13:54

Вже цієї осені непридатні пестициди можна буде вивозити для утилізації, - ЄБА

Європейська Бізнес Асоціація

Міністерством екології та природних ресурсів України видано письмову згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їх належної утилізації в країнах ЄС.

Про це зазначають у ЄБА, вітаючи це рішення.

Відповідно до цього документу, уже в найближчий час стане можливим вивезти і утилізувати перші 1500 т непридатних та заборонених до використання пестицидів екологічно безпечним способом. 

На сьогодні на території України зберігається більше 10 000 т непридатних та заборонених до використання пестицидів, більшість з яких залишилися у спадщину з радянських часів у так званих "могильниках". Окрім того, щороку на територію України ввозиться для використання більше 100 000 т пестицидів, невелика частина з яких не використовується і перетворюється у відходи.  Їх утилізація буде здійснюватися поступово.

"На превеликий жаль, на території України не створено заводу, який би міг займатися утилізацією такого типу відходів у екологічно безпечний спосіб. Відповідно, єдиним варіантом вирішення проблеми утилізації відходів залишається їхнє транскордонне перевезення в країни ЄС для екологічно безпечного знищення", - пояснив керівник агрохімічного напрямку ЄБА Віктор Погорілий.

"Впродовж останніх п’яти років Європейська Бізнес Асоціація займалася вирішенням цього питання. Відтак, наразі питання зрушило з мертвої точки і вже цієї осені ми сподіваємося на початок процесу вивезення непридатних пестицидів для їх утилізації.

Задля врегулювання цього питання в Україні було пройдено кілька етапів. По-перше, здійснено переклад Базельської конвенції, яка регулює механізм транскордону. По-друге, внесено зміни до українського законодавства - Постанови КМУ №1120 від 2000 р - та усунуто існуючі технічні невідповідності. По-третє, надано письмову згоду на транскордон", - зазначили в ЄБА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати