16 січня 2019, 12:45

ВС розгляне зразкову справу щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям

Прес-служба Верховного Суду

4 лютого 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розгляне як зразкову типову справу за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Читайте також: «Учасник ТОВ повинен повідомити товариство про зміну свого місця проживання, - ВС».

Зазначається, що суть спору полягає в тому, що позивач просить визнати протиправними дії ГУ ПФУ щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення з 1 січня 2018 року та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплату призначеної пенсії в основному розмірі 83% сум грошового забезпечення з 1 січня 2018 року відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням проведених виплат.

Своє звернення до суду позивач обґрунтовує тим, що при перерахунку пенсії застосовано редакцію ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ, чинну на момент здійснення перерахунку, внаслідок чого обчислення пенсії відбулося з урахуванням відсоткового значення грошового забезпечення 70% замість 83%, які були визначені при призначенні пенсії.

Доцільність розгляду цієї справи Верховним Судом як зразкової обґрунтовано необхідністю ухвалення зразкового рішення для формування єдиної судової практики вирішення цієї категорії спорів, оскільки в провадженні адміністративних судів перебувають справи за аналогічними позовами, у яких відповідачем є один і той самий суб’єкт владних повноважень, спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права та у яких позивачами заявлені ідентичні вимоги.

Зазначається, що Верховний Суд вирішує зразкові справи за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п'яти суддів (ч.5 ст.290 КАС України). Справа розглядатиметься без виклику сторін.

ВС звертає увагу, що суди мають враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи (ч.3 ст.291 КАС України).

Ухвала про відкриття провадження у зразковій справі від 10 січня 2019 року у справі №Пз/9901/58/18 (№ 240/5401/18).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати