09 вересня 2015, 18:13

ВРЮ розпочне розгляд висновків ТСК з перевірки суддів судів загальної юрисдикції

Прес-служба Вищої ради юстиції

Сьогодні у приміщенні Вищої ради юстиції відбулася прес-конференція членів Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, на якій громадськості було презентовано звіт про роботу ТСК, повідомляє прес-служба ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, що Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції була створена при Вищій раді юстиції на один рік на виконання Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» для перевірки суддів, що виносили рішення стосовно учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року.

Як прозвітував під час прес-конференції голова ТСК Володимир Мойсик, на адресу Комісії за перші 6 місяців діяльності, визначені Законом для прийому скарг та заяв від  громадян, надійшло 2 192 заяви, що стосувалися дій суддів. За результатами їх розгляду члени Комісії призначили 309 перевірок щодо 331 судді, з яких 66 було завершено. 41 висновок ТСК стосовно  порушення 46 суддями присяги спрямовано Комісією до Вищої ради юстиції, також ухвалено 12 висновків, в яких констатовано в діях суддів ознаки дисциплінарного проступку, а відповідні висновки направлено до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для ухвалення рішень. У діях п’яти  суддів ознак правопорушення не виявлено, а перевірки стосовно них припинено. Як пояснив  Володимир Мойсик, решта матеріалів, відповідно до Закону, якщо законодавча влада не продовжить роботу ТСК, будуть передані для  розгляду до Вищої ради юстиції.

Як відзначив голова ТСК, важливим етапом завершення роботи Комісії є початок роботи Вищої ради юстиції. «Завтра відбудеться засідання Вищої ради юстиції, де серед інших питань буде розглянуто висновки стосовно люстрації суддів, – нагадав Володимир Мойсик. – Переконаний, що Вища рада юстиції забезпечить у правому полі очищення від суддів, які зганьбили себе і владу під час Революції Гідності».

Заступник голови ТСК Маркіян Галабала, у свою чергу, проаналізував структуру скарг, що надійшли на адресу Комісії. Він нагадав, що Комісія через відсутність легітимного складу, фактично, пропрацювала лише  півроку, провівши 11 засідань.

М.Галабала звернув увагу, що скарги, які надійшли на адресу Комісії стосувалися переважно заборони мирних зібрань по всій території України, тримання під вартою учасників процесів та арештів, рішень судів про позбавлення права керувати транспортними засобами учасників Автомайдану та притягнення до відповідальності за порушення порядку організації зборів і мітингів. Заступник голови ТСК  також зауважив, що найбільше скарг на адресу Комісії надійшло стосовно арештів та тримання учасників акцій протесту під вартою.

Як нагадав член ТСК Петро Варишко, наразі у Верховній Раді України розглядаються законодавчі ініціативи стосовно продовження роботи Комісії на три роки та наділення її повноваженнями розгляду всіх категорій справ, що стосуються люстрації суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати