03 липня 2015, 10:56

ВРЮ розглянула звернення суддів Апеляційного суду Києва щодо обшуку в суді

Прес-служба Вищої ради юстиції

Вища рада юстиції розглянула звернення суддів Апеляційного суду міста Києва стосовно подій, що мали місце в приміщенні суду 19–22 червня 2015 року, зокрема обшуку в приміщенні суду, повідомляє прес-служба ВРЮ.

Як ідеться у заяві, відповідно до статті 126 Конституції України, незалежність та неупередженість суддів гарантується Конституцією та законами України. Незалежність суддів є невід’ємною складовою їхнього статусу, конституційним принципом організації та функціонування судів, а також їх професійної діяльності. Без неухильного дотримання цих конституційних принципів держава не може гарантувати доступ громадян до правосуддя, очищення судової влади України та відновлення довіри до неї, забезпечення права на справедливий суд на засадах верховенства права.

«Вища рада юстиції, розглянувши звернення суддів Апеляційного суду міста Києва стосовно подій, що мали місце в суді 19–22 червня 2015 року, у світлі цих положень закликає усі органи державної влади діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, дотримуватись встановлених норм та процедур як стосовно реалізації покладених на органи державної влади повноважень, так і щодо застосування процедури притягнення суддів до відповідальності», - зазначають у ВРЮ.

Оскільки, відповідно до статті 2 Закону України «Про прокуратуру» саме Генеральна прокуратура України здійснює нагляд за додержанням законів органами, що провадять досудове розслідування, звернення суддів Апеляційного суду міста Києва скеровано до Генерального прокурора України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати