24 березня 2021, 10:05

Використання фрази «Dear Sir» у листуванні відходить у минуле: як її замінити

Нещодавня стаття Lawyers Weekly від Джерома Дорайсамі висловила очевидне для юридичної аудиторії, зазначивши, що «жінки не є нішевою когортою». Тому час правникам залишити привітання «Dear Sir» («Шановний пане») у минулому, повідомляє веб-сайт lawfuel.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Гендерно рівна мова в юридичних документах: дискусія навколо німецького законопроекту"

Чому варто замінити цю фразу у листуванні?

Засновниця Legalite та переможниця категорії «Партнер року» на премії «Жінки в законі 2019» Маріанна Маркесі, яка трохи більше року тому вже порушувала це питання, – сказала, що листування, яке починається з «Шановний пане», змушує жінок-юристів відчувати себе ігнорованими та неактуальними. «У мене є листи, адресовані моїй фірмі, де я є єдиним директором та акціонером, і іноді мені хочеться повернути цей лист до відправника, оскільки в моїй компанії немає «Sir». У суспільстві ніби існує натяк або припущення, що фірма повинна належати чоловікові. А це підриває становище та важку роботу жінок», – пояснила вона. «Практика використання гендерних мов і припускання чоловічої ідентичності за замовчуванням більше не є доречною, особливо тепер, коли цю професію нині гордо займають жінки. До речі, серед студентів юридичних факультетів теж переважають дівчата. Часи змінились, і наша мова також повинна змінитися. Я не можу повірити, що ми ведемо цю розмову в 2021 році, але ми більше не можемо просто ігнорувати це», – зауважила пані Маркесі.

Засновник Law Squared Деметріо Зема особливо захоплений цією поширеною проблемою і прагне забезпечити зміни у всіх сферах у своїй фірмі, включно з видаленням шаблонних фраз. «Dear Sir» ми приймаємо як припущення, що одержувач – чоловік, і цим не враховуємо стать фактичного одержувача, а це неправильно», – зазначив він.

Юристка Лорен Келлідеман, яка минулого року стала переможницею номінації «Адвокат року» на Australian Law Awards, сказала, що щомісяця отримує листи на адресу зі звертанням «Dear Sir». «Я почала робити скріншот і поміщати їх у колаж, щоб показати, як часто це відбувається! Який вплив це робить на жінок? Особисто мене це змушує відчувати себе приниженою. Складається враження, що я не належу до юридичної фірми або не повинна бути адвокатом, оскільки я не «сер», – сказала Келліндман. «Часто повідомлення надсилають люди, які знають, що засновником Legalite є жінка і знають моє імя, але цілеспрямовано вирішують не звертатися до мене, а замість цього вказують «Dear Sir».

Директорка юридичного коледжу та викладачка страхового права Кейт Деннінг, яка почала практикувати майже 20 років тому, сказала, що зараз такі привітання все ж використовуються рідше, ніж тоді, коли вона вступила в професію. Проте, на жаль, вони все ще використовуються разом із фразами гендерних образ. «Я регулярно читаю пости жінок-практикуючих юристок в інтернет-групах, де обговорюють, як найкраще реагувати на непрохане «Шановний сер». Чи варто повертати такі листи? Чи треба це ігнорувати? Що б подумав їхній клієнт, якби вони висловились так щодо нього/неї?».

Як замінювати фразу «Dear Sir»?

Привітання «Dear Sir» часто трапляється у шаблонах юридичних фірм та підприємств. Проте тепер необхідно це змінювати. «Потрібно виділити хвилинку, щоб визначити правильного одержувача листа, адже це не лише загальна порядність, це ще й особиста повага. Давайте відійдемо від шаблонного листування», – порадив Деметріо Зема.

Офіційні листи повинні бути оформлені майже як і особисті: ви вказуєте своє ім’я та назву фірми у кожному ланцюжку спілкування й у звертанні до отримувача також має бути зазначено ім’я. Чим більш особистим є спілкування, тим воно потужніше. Імена мають значення. «Написати «Dear Sir», коли лист може бути адресований жінці, є анахронічним і існує з тих пір, як я займаюся адвокатською діяльністю (більше 30 років). Якщо ви хочете, щоб на вас дивилися як на недоступних динозаврів, які міцно привязані до XIX століття, продовжуйте писати «Dear Sir», – зазначає пан Зема.

Лорен Келіндеман вказала, що застріле звертання показує, як юридична галузь відстає на десятки років від решти суспільства, коли йдеться про соціальні зміни, гендерну рівність та інклюзивність.

Кейт Деннінг зауважила, що фундаментальний етичний обов’язок полягає в тому, щоб адвокати були ввічливими у всіх виявах у процесі юридичної практики: «Використання гендерного привітання (навмисного чи ненавмисного), імовірно, буде розглядатися одержувачем як застаріле. У гіршому випадку така мова може призвести до скарги до регулюючого органу практики, адже, з одного боку, це може бути порушенням Правила 42 Правил поведінки австралійських адвокатів».

Юридичні керівники повинні подавати приклад, вносячи зміни та забезпечуючи відповідну підготовку щодо використання мови та гендерної рівності у колективі.

«Використання гендерної мови як зброї проти опонента є неприпустимим. Закон повинен бути лідером, особливо коли йдеться про використання мови. Вилучити подібну лексику з наших діалогів легко і це в межах наших професійних зобов’язань (одне перед одним). Дрібниці мають значення і часто є важливим попередником більших, системних змін», – сказала пані Деннінг. «Хоча це може здаватися не проблемою порівняно з іншими питаннями, проте існує ефект доміно такої поведінки. Наприклад, якщо не звертатися до когось так, як вони хочуть бути ідентифікованими, це може призвести до втрати партнерів чи клієнтів», – сказала вона.

Лорен Келліндеман погоджується: «Гендерна рівність – це величезна соціальна проблема, яку не можна ігнорувати через «традицію». Настав час юридичним фірмам наздогнати решту корпоративного світу!»

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати