22 жовтня 2019, 17:36

В Україні хочуть вдосконалити порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2271 від 16.10.2019 р. ро внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо вдосконалення порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді: Раді рекомендують прийняти за основу законопроект".

Мета законопроекту - вдосконалення порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів.

Проектом пропонується внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо вдосконалення порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, встановивши, що скасування або зміна судового рішення має наслідком притягнення судді, який брав участь у його ухваленні до дисциплінарної відповідальності у вигляді накладення такого дисциплінарне стягнення:

1) у випадку ухвалення такого рішення Європейським судом з прав людини проти України - внесення подання про звільнення всіх суддів всіх інстанцій, які брали участь у його ухваленні;

2) у випадку ухвалення такого рішення Верховним Судом - внесення подання про звільнення всіх суддів першої та апеляційної інстанцій, які брали участь у його ухваленні;

3) у випадку ухвалення такого рішення судом апеляційної інстанції - винесення попередження щодо суддів першої інстанції, які брали участь у його ухваленні.

Так, при повторному ухваленні такого рішення впродовж року щодо одного і того ж судді - внесення подання про тимчасове (від одного до шести місяців) відсторонення його від здійснення правосуддя - з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, ухвалення такого рішення судом апеляційної інстанції втретє впродовж року щодо одного і того ж судді має наслідком внесення подання про його звільнення з посади.

Читайте також: "КСУ розпочне розгляд справи щодо призначення та звільнення директорів НАБУ і ДБР".

Як зазначається, прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню здійснення правосуддя в Україні на засадах законності, обґрунтованості, гуманності, справедливості та прийняття судами правосудних рішень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати