27 лютого 2020, 15:12

Уряд встановив квоту на імміграцію іноземних ІТ-спеціалістів

Прес-служба Мінцифри

Уряд на засіданні підтримав пропозицію Мінцифри щодо встановлення квоти на імміграцію 5000 іноземних спеціалістів для працевлаштування в українських ІТ-компаніях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифри запустило державну IT-компанію DIIA".

Про це повідомляється на сторінці Мінцифри у Facebook.

Квота на імміграцію – це гранична кількість іноземців та осіб без громадянства, яким передбачено надати дозвіл на імміграцію протягом календарного року.

У повідомленні зазначено, навіщо це потрібно українському ІТ-ринку. Так як, попит на ІТ-фахівців значно перевищує потенціал внутрішнього ринку. Щороку українські університети випускають 15–17 тисяч ІТ-фахівців різних напрямків. У той же час в країні відкривається близько 40 тисяч вакансій для айтіішників. Окрім того, певна частина українських спеціалістів їде працювати за кордон, деякі працюють на фрілансі. Імміграційні квоти дозволять частково закрити потребу ринку у висококваліфікованих фахівцях.

Як зазначається, імміграційні квоти не вплинуть на попит на українських працівників. Головне, що ми отримаємо –приплив senior фахівців, які зможуть допомогти нам швидше та якісніше розвивати індустрію в Україні, і, як наслідок, мотивувати більше українців залишатися працювати тут.

Читайте також: "Україна увійде до рейтингу з розвитку відкритих даних European Data Maturity Report".

Що це означає для іноземних фахівців:

  • можна отримати посвідку на постійне проживання, що спростить їм життя в Україні в довготривалому майбутньому, не потрібно буде отримувати щорічні дозволи на застосування праці іноземців;
  • працевлаштування здійснюється на тих самих умовах, що й для громадян України;
  • нема прив’язки до конкретних термінів перебування в Україні, до конкретного місця роботи та посади;
  • є можливість іммігрувати в Україну разом зі своєю родиною;
  • є можливість відкрити ФОП.

5000 квот серед міст України розподілені таким чином: Київ – 2500; Харків – 700; Дніпро – 600; Одеса – 600; Львів – 600.

Нагадаємо, в Україні запускають платформу Дія.Бізнес.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати