03 вересня 2015, 17:11

Уряд ухвалив рішення про підвищення зарплатні та забезпечення службовим житлом працівників судів

Судова влада України

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 вересня 2015 року прийняв ряд рішень для забезпечення виконання Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд", повідомляє портал "Судова влада України".

Зокрема, за поданням Державної судової адміністрації України з метою поліпшення соціального забезпечення суддів та деяких інших категорій працівників судової влади приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із Законом України "Про Вищу раду юстиції" та новою редакцією Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Урядом України прийнято постанову "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".

Зазначеною постановою, зокрема, врегульовано питання оплати праці членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також приведено у відповідність із статтею 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" умови оплати праці працівників апаратів судів.

Постановою передбачено, що розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців, установлюється в розмірі 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників апарату суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з відповідними підвищеними коефіцієнтами з урахуванням вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Водночас, зважаючи на недостатність коштів у бюджеті 2015 року для відповідних виплат, запроваджено на період до кінця 2015 року тимчасове обмеження розмірів посадових окладів із застосуванням коефіцієнту 0,5 для  працівників апаратів місцевих та апеляційних судів.

Це вимушений захід, і вже з 1 січня 2016 року зазначеній категорії працівників оплата праці буде здійснюватися з урахуванням нових розмірів посадових окладів, визначених згідно з вимогами статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Враховуючи, що з 1 вересня 2015 року набули чинності зміни до Закону України "Про судовий збір", які передбачають збільшення річних надходжень коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету, наявний на сьогодні дефіцит бюджетних коштів починаючи з 2016 року буде компенсований за рахунок судового збору при умові збереження обсягів асигнувань із загального фонду державного бюджету на оплату праці.

Також на зазначеному засіданні Уряду прийнято постанову "Про внесення змін до пункту 56 Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові житлові приміщення", якою доповнено зазначений Перелік, згідно з яким право на забезпечення службовим житлом отримують судді Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційного, місцевого суду, які потребують поліпшення житлових умов, а також члени та працівники секретаріатів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, що відповідно до статті 136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", після призначення на посаді відповідні судді повинні забезпечуватися службовим житлом за місцем знаходження суду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Наразі підготовка відповідного рішення уряду з цього питання продовжується.

Прийняті Кабінетом Міністрів України постанови найближчим часом будуть оприлюднені на урядовому веб-порталі та опубліковані у відповідних засобах масової інформації.

У засіданні Кабінету Міністрів України взяв участь Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.

Державна судова адміністрація у межах її повноважень продовжує здійснювати відповідні заходи для забезпечення належного виконання вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати