01 лютого 2024, 14:14

Українську частину нафтопроводу «Самара-Західний напрямок» повернуто у державну власність

Пресслужба ФДМУ

Верховний Суд остаточно визнав за Україною право власності на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок». Цей актив загальновідомий як «труба Медведчука».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Голова НАДС розповіла деталі про кандидатів Резерву відновлення»

Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.

«У довготривалій судовій справі поставлено крапку — повернуто важливий для енергетичної безпеки інфраструктурний об’єкт. Це 800 км нафтопроводу, що пролягають територією шести областей України. Фонд державного майна принципово та послідовно стоїть на захисті інтересів держави. Адже державне — це наше спільне, а не нічиє», — наголосив очільник Фонду Віталій Коваль.

Нафтопровід був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у державну власність. Однак цього не сталося. Багато років ним користувалася російська компанія «Транснєфтєпродукт».

Зазначається, що Фонд державного майна намагався повернути цей актив у державну власність з 2011 року.

У 2011 році Господарський суд Рівненської області за позовом Генпрокуратури визнав за Україною в особі ФДМУ право власності на українську частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок». Однак у 2017 році суд змінив своє рішення та відмовив в задоволенні позову Генпрокуратури в інтересах Фонду. 

Також, у 2017 році НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід. За результатами розслідування, Вищий антикорупційний суд заарештував актив. З 2021 року він знаходиться в управлінні АТ «Укртранснафта».

Фонд держмайна, одночасно з розслідуванням правоохоронних органів, зробив чергову спробу повернути актив у державну власність. У 2021 році ФДМУ подав позов до Господарського суду Житомирської області, в якому просив визнати за державою право власності на трубопровід. У червні 2023 року суд став на бік Фонду.

31 січня 2024 року Верховний Суд Касаційного господарського суду залишив це рішення без змін. Таким чином Україна відстояла своє право на це майно.

Наразі триває реєстрація права власності держави на трубопровід.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати