19 березня 2018, 14:58

Український суд прийняв перший позов про компенсацію моральної шкоди в bitcoin

Бориспільський міськрайонний суд Київської області відкрив провадження щодо співробітників Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України і Держказначейства у справі про нанесення моральної шкоди позивачеві органами досудового розслідування в ході незаконного обшуку. Вперше в історії судової системи України розмір необхідної компенсації встановлено в криптовалюті і становить один біткоїн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє ForkLog, посилаючись на копію ухвали суду.

Як йдеться в документі, в лютому 2018 року позивач звернувся із заявою, в якій просить відшкодувати моральну шкоду за дії правоохоронних органів. При подачі позову були дотримані всі необхідні норми, тому суд не виявив причин відмовляти позивачеві в розгляді справи.

Читайте також: ІТ-бізнес заявляє про численні порушення закону з боку силовиків

Більше того, вже призначене підготовче судове засідання, а суд направив копії постанови відповідачам, які протягом 15-ти календарних днів мають право направити заяву з контраргументами суду та позивачеві. В іншому випадку суд розглядатиме справу на підставі наявної інформації.

Раніше Шевченківський районний суд Києва частково задовольнив вимоги адвокатів про повернення вилученого в офісі ForkLog майна. Так, мова йшла про готівкові кошти у розмірі 13500 доларів США та двох моноблоках марки DELL (насправді монітори, які помилково внесені в протокол обшуку як моноблоки).

Нагадаємо, "Юридична Газета" вже повідомляла, що Служба безпеки України викрила в Одесі громадянина Росії (засновника журналу про криптовалюту і блокчейн ForkLog), який, за їх переконанням, організував механізм легалізації грошей із використанням криптовалют для подальшого перерахування їх до РФ і тимчасово окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. За словами адвокатів та самої сторони, дії велися в рамках кримінального провадження, в якому гуманітарні фонди звинувачувалися у фінансуванні тероризму. 

Коментар:

Діма Гадомський, адвокат, CEO Axon Partners

"Це серйозна новина і очевидно, що після цього судового процесу нас чекає якісна зміна всієї судової системи. Я тисну руку позивачу, але дуже прошу його уточнити позовні вимоги, аби довести судову практику до ідеального стану. Наприклад, я б додав крім компенсації в біткоїнах також вимогу, щоб ГПУ написало 10 тисяч рядків коду на Ruby.

Позовні вимоги варто сформулювати англійською мовою і латинкою. Заяву про уточнення позовних вимог варто подати у вигляді лінку на гугл-документ — це прискорить розгляд і підвищить шанси позивача на її задоволення.

На місці позивача я також попросив би суд оголосити рішення у справі в окулярах доповненої реальності".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати