12 листопада 2019, 16:31

У Верховній Раді відкрилася фотовиставка «Правова допомога поруч»

Радим Губань
Радим Губань спеціально для «Юридичної Газети»

12 листопада в кулуарах будинку Верховної Ради України відбулося відкриття фотовиставки «Правова допомога поруч», яка триватиме до 15 листопада. На 60 світлинах представлено надання правової допомоги клієнтам, насамперед представникам вразливих категорій населення. На заході було презентовано основні показники діяльності з надання безоплатної правової допомоги протягом останніх 5 років (2013-2018). За цей період відбулося 2 млн. звернень. Основними реципієнтами стали громадяни з низькими доходами (58,5%), люди з інвалідністю (17,1%), учасники бойових дій (14,1%), внутрішньо переміщені особи (7%), діти, у тому числі діти-сироти (1,2%). Клієнти можуть отримати допомогу в 535 центрах та бюро правової допомоги.

12.11.2019 - fotovustavka-5

Ключовими правовими послугами, які можна сьогодні отримати є захист від обвинувачення (надається затриманим, заарештованим та увʼязненим особам); представництво інтересів (надається соціально вразливим категоріям осіб, визначеним законом), консультації та розʼяснення (надається усім громадянам та усім особам під юрисдикцією України). Для клієнтів доступні такі альтернативні сервіси: дослідження правових потреб громад (виявлення системних правових проблем та підготовка дієвих рішень), програма відновного правосуддя для неповнолітніх (ресоціалізація неповнолітніх та уникнення кримінального покарання), комплексна допомога у сімейних і родинних відносинах (спеціалізація на вирішенні найбільш поширених правових проблем).

12.11.2019 - fotovustavka-3

Координаційний центр з надання правової допомоги презентував також пілотні проекти і плани: правова допомога у смартфоні (ІТ – рішення для надання безоплатної правової допомоги дистанційно), мережа незалежних провайдерів правової допомоги (забезпечення доступності та єдиних стандартів правової допомоги),  правова підтримка у проведенні земельної та інших реформ (активне правопросвітництво та консультування громадян з актуальних питань). На останньому аспекті особливо наголосила заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць, яка взяла участь у заході, наголошуючи на тому, що Україна стоїть напередодні земельної реформи. Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк теж зауважив, що основними пріоритетами на найближче майбутнє Центру є посилення правової спроможності громад та допомога у процесі земельної реформи.

DSC08679 (1)

Участь у відкритті заходу взяли і народні депутати України, які підкреслили, що у схваленій 4 жовтня Верховною Радою України «Програмі діяльності Кабінету Міністрів України» безкоштовна правова допомога визначена одним з пріоритетів.  Вони визнали, що загалом система працює достатньо ефективно, а надання безоплатної правової допомоги є важливою не лише в кримінальних справах, а й в адміністративних, коли відбувається порушення прав громадянина з боку держави, а особа через брак коштів не може найняти адвоката. Адже отримавши таку допомогу, громадянин зможе не лише почуватися захищеним, але й розуміти, що його гідність не принижена і відчути повагу до неї. Також було наголошено, що безоплатна правова допомога дозволяє усунути корупцію із судів, тому має ще й дуже важливу превентивну функцію. Депутати звернули увагу також і на те, що безоплатною правова допомога є для клієнта, а не для суспільства, яке виплачує винагороду адвокату. Однак суспільство і далі має підтримувати цей вид допомоги, оскільки він є соціально значимим.    

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати