21 грудня 2021, 19:08

У Шотландії виправдають жінок, яких стратили за підозру в чаклунстві 300 років тому

Через три століття після скасування «Закону про чаклунство» влада Шотландії помилує та офіційно вибачиться перед 3837 людьми, 84% з яких жінки, яких засудили відповідно до «Закону про чаклунство». Загалом, у період з ХVІ до ХVІІІ століття дві третини із засуджених були страчені та спалені.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Великобританії виправдали осіб, засуджених майже 50 років тому"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Після дворічної кампанії угруповання «Відьми Шотландії» заручилося підтримкою парламенту. Це рішення аналогічні до дій штату Массачусетс у США, який у 2001 р. проголосив невинними постраждалих судового процесу над відьмами в Салемі.

У Шотландії між 1563 р., коли був ухвалений «Закон про відьом», та 1736 р., коли його остаточно скасували, у країні відбулося п’ять «великих шотландських полювань на відьом», а також низка загальнонаціональних судових процесів.

Перші полювання на відьом були санкціоновані Шотландським Яковом VI, пізніше Джеймсом I з Англії та Ірландії, які вважали, що відьми планують змову проти його данської нареченої, викликаючи шторм, щоб потопити його кораблі. Оскільки чаклунство було тяжким злочином, засуджених зазвичай душили до смерті, а потім спалювали на вогнищі, щоб не залишити тіла для поховання.

 «Відьми Шотландії» зазначають, що «ознаки», пов’язані з чаклунством (мітли, котли, чорні кішки та чорні гострокінцеві капелюхи) також були пов’язані з «алюївками» – жінками, які варили слабке пиво для боротьби з поганою якістю води. Знак на мітлі мав сповістити людей про те, що пиво продається, казан використовували для варіння пива, кішка мала ловити мишей, а капелюх використовувався для їх розрізнення на ринку. Жінок витіснили з пивоваріння і замінили чоловіками, коли воно стало прибутковою галуззю.

Клер Мітчелл, яка очолює угруповання «Відьми Шотландії», заявила, що просить офіційного вибачення та встановлення національного пам’ятника жінкам, які постраждали від полювань на відьом. «У період між ХVІ та ХVІІІ століттям у Шотландії стратили вп’ятеро більше людей, ніж в інших країнах Європи, переважна більшість з яких були жінками. Для порівняння, в Салемі звинуватили 300 осіб, 19 людей стратили. Страчені не були винними, тому їх слід виправдати», – заявила Мітчелл.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати