Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з представниками Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ провели дослідження «Precedent UA – 2016». Його предметом стала практика національних судів щодо застосування рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Станом на 2 серпня 2016 року встановлено, що значна кількість українських суддів послуговуються у своїй практиці рішеннями ЄСПЛ, зокрема, було визначено тих, хто застосовує практик Європейського суду з прав людини недоречно або помилково.
Так, щойно у столиці відзначили 10 найкращих суддів України, що найбільш вдало застосовують рішення Європейського суду з прав людини за статтею 5 (право на свободу) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
До десятки найкращих у цій галузі увійшли:
- Оксана Бірса (Дніпровський райсуд міста Києва);
- Віктор Глиняний (Апеляційний суд міста Києва);
- Олександр Деркачов (Суворівський райсуд міста Одеса);
- Віктор Іванов (Приморський районний суд міста Одеси);
- Олена Кононенко (Апеляційний суд Дніпропетровської області, місто Дніпро);
- Валерій Лашевич (Апеляційний суд міста Києва);
- Роман Мудрецький (Апеляційний суд Дніпропетровської області, місто Дніпро);
- Сергій Риб'янець (Апеляційний суд Дніпропетровської області, місто Дніпро);
- Наталія Славінська (Шаргородський райсуд Вінницької області);
- Тетяна Соколовська (Шаргородський райсуд Вінницької області).
Урочиста церемонія оголошення результатів дослідження відбулася за підтримки Посольства Швеції в Україні в рамках проекту з інституційної розбудови Української Гельсінської спілки з прав людини, а також Міністерства міжнародних справ Канади в рамках проекту УГСПЛ «Права людини понад усе».