USTR випускає щорічний спеціальний звіт 301 щодо захисту інтелектуальної власності та огляду сумнозвісних ринків піратства і контрафакції.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Вашингтон, округ Колумбія. 25 квітня 2019 року Торговельне представництво Сполучених Штатів випустило свій щорічний Спеціальний звіт 301 про адекватність і ефективності захисту прав інтелектуальної власності торгових партнерів і висновки зі свого горезвісного списку ринків, в якому висвітлюються онлайнові та фізичні ринки, які, як повідомляється, беруть участь і сприяють істотному піратству авторських прав та підробці товарних знаків.
Спеціальний 301 звіт. У спеціальному звіті 301 вказані торгові партнери, які не забезпечують належний або ефективний захист прав інтелектуальної власності (ІВ) або іншим чином відмовляють в доступі на ринок американським новаторам і творцям, які покладаються на захист своїх прав ІВ.
Торгові партнери, які в даний час представляють найбільш серйозну заклопотаність щодо прав інтелектуальної власності, містяться в Пріоритетному контрольному списку або Контрольному списку. USTR визначив 36 країн для цих списків в спеціальному звіті 301:
• Алжир, Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Кувейт, Росія, Саудівська Аравія, Україна і Венесуела знаходяться в списку пріоритетних спостерігачів.
• Барбадос, Болівія, Бразилія, Канада, Колумбія, Коста-Ріка, Домініканська Республіка, Еквадор, Єгипет, Греція, Гватемала, Ямайка, Ліван, Мексика, Пакистан, Парагвай, Перу, Румунія, Швейцарія, Таїланд, Туреччина, Туркменістан, Об'єднані Арабські Емірати Узбекистан і В'єтнам знаходяться в списку спостереження.
Ці торгові партнери будуть предметом більш широкого двосторонньої взаємодії з USTR для вирішення проблем ІВ. Зокрема, в найближчі тижні USTR буде аналізувати зміни згідно з контрольними показниками, встановленими в спеціальних планах дій 301 для країн, які перебувають в списку пріоритетного спостереження протягом декількох років. Відносно тих країн, які не вирішують проблеми США, USTR зробить відповідні дії, такі як примусові дії відповідно до розділу 301 Закону про торгівлю або відповідно до процедур врегулювання суперечок Світової організації торгівлі або іншими торговими угодами, необхідними для боротьби з недобросовісною торговельною практикою і забезпечення що торгові партнери виконують свої міжнародні зобов'язання.
В рамках спеціального звіту 301, USTR запросив громадські коментарі і провів публічні слухання, на яких були представлені свідчення свідків, які представляють іноземні уряди, промисловість і неурядові організації. USTR також запропонував період коментарів після слухання, протягом якого учасники слухань могли надати додаткову інформацію.
Сумнозвісний список ринків. У Списку сумнозвісних ринків виділяються 33 онлайн-ринки і 25 фізичних ринків, які, як повідомляється, беруть участь і сприяють істотному піратству авторських прав і підробці товарних знаків. Ця діяльність завдає шкоди американській економіці, підриваючи права на інновації та інтелектуальну власність власників ІВ США на зарубіжних ринках. За оцінками, 2,5%, або майже половина трильйона доларів, світового імпорту складають контрафактну та піратську продукцію.
Список сумнозвісних ринків 2018 року продовжує приділяти особливу увагу поширенню піратського контенту і контрафактної продукції в Інтернеті. В цьому році в Списку сумнозвісних ринків відзначені зони вільної торгівлі і роль, яку вони можуть зіграти в сприянні торгівлі контрафактними і піратськими товарами. Він також продовжує обговорювати нові моделі піратства, що з'являються, включаючи незаконні потокові пристрої, «потокове копіювання», піратські портали і додатки, які завдають серйозної шкоди цифровому ринку для законної музики, фільмів і телебачення. Список сумнозвісних ринків також закликає кілька платформ електронної комерції вдосконалити процедури вилучення та співробітництво з правовласниками, особливо малими та середніми підприємствами, щоб зменшити обсяг і поширеність контрафактної та піратської продукції на їх платформах.
Список сумнозвісних ринків не є вичерпним списком всіх ринків, на яких, як повідомляється, ведеться торгівля піратськими або контрафактними товарами в усьому світі, і не відображає висновків про правові порушення або аналізу урядом США загального клімату в області захисту прав інтелектуальної власності у відповідній країні.
Це оголошення завершує огляд горезвісних ринків 2018 року, який USTR ініціював 16 серпня 2018 року, опублікувавши в Федеральному реєстрі запит на публічні коментарі. Запит коментарів і відповідей громадськості розміщений в Інтернеті за адресою www.regulations.gov, Docket номер USTR-2018-0027.
Використані джерела
USTR Releases Annual Special 301 Report on Intellectual Property Protection and Review of Notorious Markets for Piracy and Counterfeiting