19 липня 2018, 18:23

Штучний інтелект: юристам нічого боятися!

The American Lawyer

Коли починається розмова про штучний інтелект (далі – ШІ), одразу виникають питання, а чи не стануть ці програми і машини настільки розумними, що зможуть з легкістю замінити людську працю. Те, що в світі останнім часом все більше процесів починають керуватися лише ШІ, викликає ще більше занепокоєння, зокрема у юристів. Проте експерти PwC у своєму звіті стверджують, що штучний інтелект навпаки за наступні 20 років може створити більше робочих місць, ніж замінить сам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У звіті зазначається, що такий сектор, як «Професіональні, наукові та технічні послуги», до якого зокрема входить і надання юридичних послуг, є одним з двох найбільш перспективних секторів, де в результаті впровадження ШІ очікується найбільший зріст кількості робочих місць - 16% до 2038 р.

Автор цього звіту - Джон Хоксворт, головний економіст PwC, - стверджує, що найбільший ризик виникає для професій, де не потрібна висока кваліфікація, тобто тих посад, «які наразі можуть бути автоматизовані».

Швидке зростання впровадження технологій ШІ дійсно породжує очікування, що юридичні компанії будуть намагатися автоматизувати роботу низького рівня, зменшуючи залежність від молодших юристів та допоміжного персоналу. Так, цього року CBRE (компанія, яка займається комерційною нерухомістю, - прим. ред.) зробила висновок, що майже половина найбільших юридичних фірм у Лондоні очікують скорочення робочих місць через використання штучного інтелекту у своїй діяльності.

Водночас опублікований минулого року звіт Law Society продемонстрував, що 38% з великих юридичних компаній протягом 2016-2017 рр. перейшли на автоматизовану працю на тих ділянках роботи, яку співробітники виконували без оплати.

Том Вайт, партнер Clyde & Co, чия практика спрямована на ІТ-сектор, написав працю стосовно використання ШІ компаніями, які надають професійні послуги. За його словами, штучний інтелект спричинює вплив, якого неможливо уникнути, тому що саме завдяки ШІ видаляється пласт роботи, відтак процеси встановлення певних фактів будуть потребувати менше часу. «Адміністративний персонал буде першим, хто це відчує, - повідомив він. - Секретаріат вже скорочується».

Проте зовсім інша картина буде для тих, чий дохід напряму залежить від виконаної роботи. «Автоматизація може допомогти адвокатам витрачати менше часу на одну справу, збільшуючи погодинну ставку, а у вільний час можна буде займатися іншими справами, - зазначив пан Хоксворт. - Зростання кількості робочих місць може відбутися внаслідок додаткового економічного зростання, який викличуть ШІ та пов’язані з ним технології, що приведе до збільшення попиту на юридичні послуги». Цю точку зору також розділяють більшість з експертів на ринку.

«Це подорож, через яку зараз проходять багато юридичних фірм. Підйом ШІ відбудеться, але єдине питання: чи готові ми до цього?, - розповів Майк Полсон, директор Ashurst Advance. - Це більше можливість, ніж загроза. ШІ зможе позбавити нас від рутинних речей, натомість надання юридичних консультацій - це робота, яка залишатиметься за юристами».

Проте, за словами пана Полсона, для більшості юристів штучний інтелект видається загрозою більше, ніж можливістю. «Такі речі, як автоматизовані контракти, вже існують якийсь час, - зазначив він, - ШІ пропонує якість в умовах узгодженості, і разом з цим зростає кількість інструментів для автоматизації».

Переваги ШІ з більшою вірогідністю можна побачити стосовно процесуальних моментів, таких як страхові позови та позови стосовно заподіяння шкоди здоров’ю. Для інших аспектів, де вимагається інтелектуальна праця, Майк Полсон вважає, що наврядчи існує загроза переходу на штучний інтелект. «Технології дуже важливі в нашому світі, але вони не можуть дати відповідь на всі юридичні питання», - зазначив він.

За інформацією The American Lawyer.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати