03 лютого 2021, 13:21

Розробка проектів землеустрою - для чого потрібно?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Проекти землеустрою – це один з видів землевпорядної документації, який підлягає погодженню у Департаменті містобудування та архітектури КМДА. Зазвичай вони розробляються для земель державної та комунальної власності, проте трапляються випадки, коли необхідність у підготовці такої документації з'являється і у пересічних громадян.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Посилання на документи у містобудівному кадастрі Києва можна використовувати у офіційних запитах"

Детально про створення проектів землеустрою розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій: "Громадянам та юридичним особам необхідно замовляти та розробляти як проекти землеустрою, так і технічну документацію з інвентаризації земель для оформлення права на земельну ділянку".

Потреба у виготовленні такого документу виникає, коли:

  • необхідно змінити цільове призначення землі;
  • приватизувати земельну ділянку;
  • сформувати ділянку для продажу, дарування, надання в оренду;
  • встановити межі ділянки в натурі (наприклад, щоб встановити паркан) тощо.

Посадовець підкреслив, що розробкою проектів землеустрою займаються спеціальні землевпорядні організації або сертифіковані інженери-землевпорядники (як самозайняті особи). Однак дуже часто виготовлені ними документи не отримують погодження у Департаменті через їх недостовірність.

«Тому перед наданням таких проектів обов’язково упевніться, що всі дані відповідають дійсності. Особливу увагу приділіть відповідності документу вимогам містобудівної документації (відповідність функціонального призначення ділянки, інженерне забезпечення території, дотримання історично-культурних вимог та інші планувальні обмеження)», - порадив Юрій Тацій.

Нагадаємо, в Україні вступив в силу закон, який забезпечує публічний доступ до геопросторових ресурсів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати