06 липня 2021, 17:53

Реформа корпоративного управління: відбувся запуск роботи Номінаційного комітету

Урядовий портал

6 липня відбулося засідання оновленого складу Номінаційного комітету, який відповідає за призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "6 років після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: Уряд підбив підсумки"

Про це повідомляє Урядовий портал.

Участь у засіданні Номінаційного комітету взяли Голова регіонального представництва МФК в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар (голова Комітету), Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко, Міністр енергетики України Герман Галущенко, заступник Керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко, Постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян, Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, Бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцкі, Заступник Голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко, Економіст Представництва  МВФ в Україні Марія Чебанова.

Відновлення роботи Номінаційного комітету є важливим кроком для продовження належного формування наглядових рад для низки найбільших державних підприємств, що є необхідною передумовою продовження реформи корпоративного управління.

Корпоративна реформа і наявність незалежних наглядових рад, які обрані на прозорому конкурсі, є важливими для того, щоб прибрати корупційну складову у роботі стратегічних державних підприємств. Удосконалення управління державними підприємствами сприятиме підвищенню конкурентоспроможності, а також  допоможе зміцнити державні фінанси.

Для забезпечення кращих результатів реформи корпоративного управління українське законодавство потребує вдосконалення. Нещодавно профільний комітет Верховної Ради України на своєму засіданні підтримав законопроєкт щодо вдосконалення корпоративного управління. Ухвалення цих змін ще більше наблизить Україну до найкращих міжнародних практик у сфері корпоративного управління за рекомендаціями ОЕСР. Важливо мати якісне законодавство, яке відповідає вимогам часу та забезпечує прозоре, професійне та підзвітне управління підприємствами. При цьому важливо забезпечити, щоб під час проходження законодавчих змін у Парламенті корпоративна реформа продовжувалась.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати