03 листопада 2016, 12:59

Рада прийняла закон про усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг

Прес-служба Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг (№ 4496). Відповідний законопроект  у другому читанні підтримали 270 депутатів ВР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мета закону - зняти адміністративні бар'єри для компаній, що займаються експортом послуг. Зокрема, документ передбачає можливість укладення договорів шляхом обміну листами або просто виставлення інвойсу. Тобто не потрібно чекати отримання звичайною поштою оригіналів договорів, коли послуга вже фактично надана.

Це нововведення: 
 надасть експортерам послуг можливість укладати контракти не лише у письмовій, а й в електронній формі, 
 дозволить підписувати рахунок (інвойс) електронним підписом,
 закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською, 
 визнає факт оплати замовником виставленого рахунку згодою з обсягом і якістю наданих послуг.

Як повідомив перед голосуванням голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, законопроект №4496 усуває штучні адміністративні бар'єри із перерахування до України валютного виторгу експортерами послуг.

"Проект закону сприятиме розвитку української IT-індустрії, креативних індустрій, усіх, хто надає інтелектуальні послуги, за рахунок ліквідації того штучного валютного контролю, який сьогодні не працює в цій сфері, і лише створює регуляторні бар'єри", - пояснив він.

За словами автора законопроекту, народного депутата Вікторії Пташник, це дасть можливість для оперативного зарахування валютної виручки. Вона зазначила, що дана законодавча ініціатива передбачає скасування валютного контролю експорту послуг. Крім того, законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову в разі, якщо вони оформлені англійською.

Також, згідно із законопроектом, рахунок (інвойс) буде визнаватися первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Згідно запропонованим змінам, рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналога власного ручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до закону "Про електронний цифровий підпис", електронний підпис одноразовим ідентифікатором.

Наголошується, що необхідно буде тільки підпис експортера. Угодою з обсягом і якістю наданих послуг буде визнаватися факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати