08 лютого 2024, 11:31

Приватні інвестиції, розвиток експорту та підтримка бізнесу: USAID допоможе Україні імплементувати програми

Пресслужба Мінекономіки

США допоможуть Україні модернізувати програми підтримки бізнесу та проєкти із залучення приватних інвестицій. Про це під час зустрічі домовились перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко із послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк та Директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом, повідомила пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ФДМУ співпрацюватиме з МЗС щодо повернення українського майна та залучення міжнародних інвесторів".

Під час розмови українська сторона представила 11 ключових пріоритетів на поточний рік, а також ініціативи в межах Ukraine Facility. Насамперед мова йшла про розширення можливостей для українського експорту, залучення інвестицій та реформи в енергетичному секторі. Також сторони обговорили можливості участі американського бізнесу та місії USAID в реалізації спільних проєктів.

"Хочу подякувати Сполученим Штатам за непохитну підтримку України під час війни з росією. Зараз ми прагнемо якомога скорішого відновлення економіки, яке неможливе без залучення приватних інвестицій. А для цього ми маємо розширити можливості для страхування інвесторів від військових ризиків. На жаль, українське ЕКА має обмежені можливості щодо збільшення фінансування відповідних програм. Тому пропонуємо розглянути можливості щодо розширення страхування інвесторів з боку DFC або інших фінансових організацій", – наголосила Юлія Свириденко.

Зокрема, сторони домовились, що USAID долучиться до обговорення Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва на період до 2027 року, яку зараз розробляє Міністерство економіки України. ЇЇ мета – сприяти розв’язанню нагальних проблем малого та середнього бізнесу, які стосуються доступу до фінансування, перебоїв з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестачі кваліфікованих кадрів. Також під час діалогу з американськими партнерами мова йшла про посилення аналітичної складової Міністерства економіки України.

"Цього року ми хочемо модернізувати програми підтримки малого та середнього бізнесу заради підвищення їхньої ефективності. Маємо сфокусуватись на створенні нових робочих місць та збільшенні вкладу нових підприємств в створення додаткового ВВП. Тому більше уваги будемо приділяти саме розвитку малого та середнього бізнесу, особливо переробних підприємств. Запрошуємо американських колег не тільки розширити фінансову підтримку відповідних програм, а й поділитись власним досвідом щодо того, як зробити підтримку малого та середнього бізнесу ще більш ефективною", – розповіла Юлія Свириденко.

Під час розмови сторони також обговорили реформу трудового законодавства, яка має підвищити економічну активність жінок та рівень їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. Крім цього, в планах уряду – впровадження програм популяризації активної зайнятості жінок, завдяки чому має бути створено 30 тис. нових робочих місць цього року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати