24 липня 2015, 11:32

Правовий комітет ВР рекомендував зміни до ЦКУ для обмеження затягування судових справ

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо обмеження можливостей зловживання процесуальними правами", повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроектом №2459 пропонується доповнити перелік видів ухвал, апеляційне оскарження яких не заважає продовженню розгляду справи судом першої інстанції, ухвалою про відкриття провадження у справі за умови, що така ухвала одного разу вже була оскаржена в апеляційному порядку стороною, яка подає апеляційну скаргу повторно, та встановити, що у випадку подання апеляційної скарги на таку ухвалу, розгляд справи судом першої інстанції продовжується.

Відповідні зміни пропонується внести до частини третьої статті 293 Цивільного процесуального кодексу України.

Члени Комітету, погодившись із пропозицією автора законопроекту, відзначили, що одним із найпоширеніших способів зловживання процесуальними правами є практика повторного та неодноразового оскарження ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від судового рішення, щодо яких частиною третьою статті 293 Цивільного процесуального кодексу не передбачена можливість продовження розгляду справи з одночасною передачею копій матеріалів, необхідних для розгляду скарги до апеляційного суду. На практиці, багаторазові подання апеляційних скарг на ухвалу про відкриття провадження у справі з недотримання правил підсудності іноді призводять до того, що судові процеси тривають роками, хоча суд першої інстанції навіть не в змозі приступити до початку розгляду справи. При цьому, означені дії недобросовісних сторін суперечать такому загальновизнаному міжнародному принципу судочинства, як забезпечення якісного і швидкого правосуддя упродовж розумного строку.

З огляду на це, народні депутати вважають, що для забезпечення своєчасного розгляду та вирішення судових справ, а також з метою підвищення ефективності цивільного судочинства, необхідно ліквідувати можливість для необмеженого затягування судових справ.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме підвищенню ефективності судової системи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати