03 січня 2019, 10:36

Правила обміну валюти: що змінилося з нового року

Юлія Стусенко, асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко та партнери»

З 1 січня 2019 року набрали чинності зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 № 502, в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Саме для впровадження фінансовими установами необхідних платіжних пристроїв та РРО надавався шестимісячний період (зміни були ухвалені ще 07.06.2018 постановою № 63) та частково набрали чинності 1 липня.

Ці зміни в цілому сприятимуть лібералізації валютного ринку в Україні та зниженню рівня валютного контролю в сфері валютно-обмінних операцій фізичних осіб, переконана асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко та партнери» Юлія Стусенко, яка назвала ключові положення, що набрали чинності.

Що стосується фінансових установ, то вони повинні мати РРО, зареєстровані в органах Державної фіскальної служби, а також здійснювати валютно-обмінні операції, крім тих що проводяться через платіжні пристрої, з оформленням квитанції про здійснення валютно-обмінної операції/розрахункового документа РРО.

Квитанція про здійснення валютно-обмінної операції оформлюється фінансовою установою в двох примірниках, перший з яких видається фізичній особі. Банк має право у разі згоди клієнта не здійснювати оформлення першого примірника  квитанції про здійснення валютно-обмінної операції, однак клієнтам варто пам’ятати, що у разі відсутності першого примірника  квитанції про здійснення валютно-обмінної операції банк буде не вправі здійснювати клієнту операцію сторно, окрім операцій, які здійснюються в пунктах обміну валюти банку  (операція сторно здійснюється протягом 15 хвилин після проведення валютно-обмінної операції, у разі звернення клієнта з відмовою від раніше проведеної операції за умови наявності квитанції про здійснення валютно-обмінної операції/розрахункового документа РРО).

Також, з 1 січня 2019 року фінансові установи можуть проводити валютно-обмінні операції з фізичними особами через платіжні пристрої (банкомати), під час яких обов’язково має бути оформлено квитанцію/чек банкомата. При цьому, дані про клієнта заповнюються лише під час здійснення валютно-обмінної операції на суму, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати