17 травня 2018, 18:41

Плата за розрив стосунків: яка ціна справжнього кохання?

Нещодавно поліція китайського м. Ханчжоу отримала дивний виклик: працівники одного із барів повідомили, що знайшли підозрілий портфель. У ньому виявили 2 млн юанів (понад 300 тис. дол.) готівкою. Як виявилося, власник портфелю в барі зустрічався зі своєю колишньою дівчиною, а гроші були "платою" за припинення стосунків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, китайські залицяльники вигадали новий тренд: замість звичайної зустрічі та повернення подарунків - таку собі фінансову компенсацію за кінець тривалих стосунків. Юридично це ніяк не врегульовано, але нагадує виплати при розлученні.

Платить ініціатор розриву. Суму компенсації визначає теж він - залежно від кількості проведеного разом часу, грошей і зусиль, вкладених у стосунки.

Дехто прагматично вираховує, скільки екс-партнер витратив на них упродовж стосунків, інші - оцінюють завдану від розриву моральну шкоду. Зазвичай платить чоловік - можливо, через почуття провини або щоб якось втішити екс-партнерку. Проте дедалі частіше і жінки починають платити екс-бойфрендам - це не є дивним, адже в Китаї за обіди і подарунки традиційно платить чоловік.

Думки в ЗМІ з цього приводу розійшлися: одні припускають, що це типово міський феномен, спровокований сучасною споживацькою культурою, інші вбачають у цьому тренді залишки старих часів - коли китайські жінки були фінансово залежними від чоловіків.

У Китаї ставлення до стосунків традиційно було доволі прагматичним і орієнтувалося на шлюб. Тож така плата покликана не тільки допомогти оговтатися від "морального шоку", а й зберегти гарні відносини між колишніми партнерами і чисту репутацію.

Виплати за припинення стосунків, про які пишуть в китайських ЗМІ, дуже різні: від цілком безневинних до таких, що дійшли до суду.

У випадку із грошима, залишеними у барі в Ханчжоу, як повідомляє видання Global Times, екс-подруга вирішила, що у портфелі не вистачало кількох мільйонів. "Я не взяла їх і пішла. Я сказала йому, щоб сам їх забирав. Та й усе", - сказала вона виданню.

Дівчина й не знала, що колишній партнер також пішов з бару, залишивши там гроші. Вони одночасно з'явилися у поліцейському відділку, сподіваючись забрати готівку. Портфель повернули чоловікові, який пообіцяв поліції бути більш обачним у майбутньому, проте усе ще був стурбований тим, чи справді сума грошей, яку він пропонував колишній подрузі, була недостатньою.

Користувачі популярної в Китаї соцмережі Sina Weibo відреагували на ситуацію із недовірою. Один із користувачів додав: "За 2 млн юанів можна купити собі будинок у Ханчжоу". "Навіщо потрібні гроші, аби когось залишити?", - поцікавився інший.

Kористувачі відзначили тиск, який новий тренд створює для китайських чоловіків, особливо враховуючи гендерний дисбаланс у цій країні. "Чому чоловікам постійно треба дарувати жінкам гроші чи золото? Чи чоловіки і жінки не рівні?", - запитав один із користувачів.

За повідомленням BBC.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати