25 листопада 2016, 14:24

«Патентний тролінг». Як захистити інтелектуальну власність?

«Патентний тролінг» продовжує непокоїти національну правничу спільноту. Чергове обговорення цієї проблеми відбулось на базі Міністерства юстиції у рамках круглого столу «Протидія «патентному тролінгу» в Україні в контексті захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ініціаторами зустрічі виступили Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту та патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери» спільно з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України, Київським університетом права НАН України та патентно-правовою фірмою «IPjurix».

Метою заходу учасники проголосили формування узгоджених теоретико-методологічних, правотворчих і правозастосовних підходів, насамперед судової, адвокатської, правоохоронної та судово-експертної практики, у сфері захисту об’єктів права інтелектуальної власності від «патентного тролінгу» в Україні.

От тільки чи варто називати явище, яке існує у нашій державі стає тролінгом, задаються питанням деякі фахівці галузі. Скоріше, упевнений завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІІВ НАПрН України, консультант Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, Голова Комітету з питань промислової власності Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності Геннадій Андрощук, говорити потрібно про недобросовісну конкуренціію. А вона, до слова, заборонена ст. 42 Основного Закону.

Тролинг по-українськи полягає у тому, що недобросовісна особа, послуговуючись допомогою недобросовісних експерта та патентного повіреного, отримує патент на промисловий зразок продукції, яка тривалий час перебуває у загальному вжитку. Потім цей патент реєструється на митниці, чим створюються перепони для ввозу чи вивозу зазначеної продукції. Ці перепони можуть бути прибрані у судовому або у приватному порядку, якому найчастіше віддає перевагу добросовісний виробник. Аби ситуація змінилась, упевнений пан Геннадій, необхідно контролювати "працівників патентної сфери" та прийняті законодавчі зміни. Проте реформа царини вимагає політичної волі, якої наразі не має.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати