24 квітня 2018, 13:52

Opendatabot склав список задач для держорганів

Opendatabot

Opendatabot запустив проект, у якому зібрав всі вимоги до відкритих даних державних органів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Завдання проекту - зробити відкриті дані більш зручними у користуванні та відкрити нові реєстри, які мають велике суспільне значення.

"Ми працюємо з відкритими даними вже два роки і майже щодня спілкуємося з державними органами про якість даних. Ми вирішили запустити проект, в якому розкажемо про цю роботу. Нам би хотілося, щоби ми знайшли точки перетину, дали зворотній зв’язок і допомогли б державним органам розкривати дані", - розповів засновник Opendatabot Олексій Іванкін.

Читайте також: "В Англії юрисконсульти частково замінять суддів".

Перший державний орган, діяльність якого була розібрана, - Державна фіскальна служба. Серед основних проблем, які відмічені Oрendatabot, - відсутність ідентифікатора для компаній, а також деяких реєстрів в форматі відкритих даних, нерегулярне оновлення реєстрів.

Зі свого боку в ДФС наголошують, що зараз вони є одними з лідером по роботі з відкритими даними за підрахунками Текстів, а також виконують в повній мірі постанову КМУ №835 про відкриті дані.

"ДФС від початку прийняття Постанови №835 приймає активну участь у її виконанні та завдяки організації роботи по цьому напрямку на належному рівні у 2016 р. ввійшла в ТОП-5 "відкритих" розпорядників та зайняла першу позицію в ТОП-11 органів центральної влади, які повністю виконали Постанову №835", - коментують в прес-службі.

Окрім власне вимог, на сторінці можна ознайомитися з історією переписки між Opendatabot та державним органом. "Ми вважаємо, що наші переговори з державними органами мають носити публічний характер. Це єдина можливість зробити цей процес прозорим", - говорить Олексій Іванкін.

В планах Opendatabot - зробити аналіз і по іншим державним органам. На черзі Міністерство внутрішніх справ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати