25 червня 2018, 17:44

Огляд госпсудами оригіналів договорів є обов’язковою умовою розгляду позову про визнання їх недійсними, – ВС

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд прийшов до висновку, що дослідження (огляд) господарськими судами оригіналів договорів є обов’язковою умовою повного, всебічного та об’єктивного розгляду позову про визнання їх недійсними.

Читайте також: «ВС визначив причини визнання правочину удаваним».

Так, скасовуючи ухвалені у справі судові рішення про відмову в задоволенні позовної заяви Банку про визнання недійсним договору поруки, поданого в межах провадження у справі про банкрутство, Верховний Суд погодився з позицією скаржника про те, що господарський суд зобов’язаний витребувати оригінали для огляду доказів, які є предметом позову про визнання недійсним договору, в особи (учасника справи), яка подала копію зазначеного договору.

У своїй постанові ВС зазначив, що відсутність факту дослідження (огляду) господарськими судами попередніх інстанцій оригіналу договору поруки є порушенням ст. 43 ГПК України в редакції до 15 грудня 2017 року, оскільки без вчинення зазначених дій, враховуючи предмет позову, господарський суд не може повно, всебічно та об’єктивно розглянути позов про визнання недійсним договору поруки.

З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати