22 травня 2017, 14:01

Налагодження комунікацій між судами та ЗМІ: міжнародний досвід

Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Друга сесія форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього», що проходить сьогодні в Києві, була присвячена темі «Вітчизняний та зарубіжний досвід налагодження комунікацій між судами та ЗМІ».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Модератор сесії Тед Зажечний, суддя Суду Королівської лави провінції Саскачеван (Канада) розповів про судові ініціативи в Канаді для покращення роботи між судами та медіа. Проекти стосувались комунікаційних зв’язків між суддями та сторонами процесу. За його словами, для того, щоб побудувати взаємодію між судами та ЗМІ, на практиці треба забезпечити відкритий доступ до судових документів для ЗМІ. Такий доступ має бути наданий абсолютно всім ЗМІ. «Ми сприяємо проведенню т. зв. усних брифінгів для ЗМІ, щоб журналісти могли дізнатись про судові рішення зрозумілою та доступною мовою. Вищий суд Канади має офіційну особу, що допомагає представникам ЗМІ, описує всі нотатки, що ми видаємо для представників ЗМІ. Ця особа не є речником для суду. Вона просто пояснює юридичний базис цієї справи «людяною» мовою для ЗМІ», - пояснив іноземний експерт. Також він додав, що із журналістами судді працюють в особливому, «закритому» режимі. Справа полягає в тому, що журналістам в закритому порядку повідомляють прийняте рішення до його оголошення. Тобто, представники преси заздалегідь знають, яке рішення буде оголошено. З етичних міркувань, звичайно, нікому про це не повідомляють.

У взаєминах між судами та ЗМІ є взаємозалежність, - вважає Тед Зажечний. «Ми покладаємось на те, щоб ви, журналісти, підтримували довіру громадськості до нашої влади. З нашої ж сторони обовязком є забезпечення нормальної роботи журналістів в цьому напрямку».

Про роль прес-секретаря суду у своїй доповіді розповіла Ірина Паламарчук, заступник керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області. Завдання прес-секретаря, про які розповіла пані Паламарчук, є наступними:

-  Здійснення аналізу цільової аудиторії;

-  Розроблення комунікаційної стратегії суду;

-  Забезпечення розвитку інформаційних зв’язків між судом та відвідувачами суду, державними установами, ЗМІ і т.д.;

-  Налагодження контактів з органами державної влади;

-  Підготовка звітів, прес-релізів, прес-анонсів, брифінгів;

-   Наповнення офіційного веб-сайту суду;

-   Моніторинг ЗМІ;

-   Координація проведення інтерв’ю.

Також в сесії взяли участь Тетяна Суярко, суддя-спікер господарського суду Харківської області, що розповіла про роль судді-спікера у налагодженні комунікацій, та Пітер Соломон, професор політології, права і кримінології Університету Торонто (Канада). Канадський професор розповів про порівняльний досвід іноземних країн у сфері комунікацій судів та ЗМІ. 

Детальніше про виступи читайте в найближчому випуску "Юридичної Газети".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати