16 лютого 2024, 16:56

МОЗ: Понад 4100 постраждалих українців евакуювали на лікування за кордон із початку повномасштабної війни

Пресслужба МОЗ України

Уже майже два роки в умовах повномасштабної війни в Україні тривають евакуаційні рейси на лікування за кордон для постраждалих громадян, які потребують спеціалізованої медичної допомоги. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав закон щодо обігу медичного канабісу в Україні".

Як зазначається, евакуаційні рейси відбуваються в межах співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії, ВООЗ та інших партнерів. Так, завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон понад 4100 українців. 

Зокрема, за останні півтора місяця евакуювали 168 осіб: 111 – евакуйовано в межах співпраці з Єврокомісією, 30 – за урядовими програмами країн-партнерок та 27 завдяки фінансуванню фондів та громадських організацій. Серед них є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, потребою у протезуванні та онкопацієнти. 

До країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій за останні місяці належать:

  • Німеччина – 39 осіб;
  • Норвегія – 25 осіб;
  • Латвія – 25 осіб;
  • Нідерланди – 14 осіб;
  • Швеція – 13 осіб;
  • США – 13 осіб.

Так, до перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі залучені транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони Укрзалізниці, команда БО "Лікарі без кордонів", бригади парамедиків із європейських країн, які законтрактовані ВООЗ тощо. 

У МОЗ вказали, що насамперед до закордонних клінік направляють пацієнтів із травмами, опіками, орфанними та хронічними захворюваннями тощо. Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна тут

Підтвердити відповідність критеріям можна за допомогою первинної облікової документації №027/о "Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого". Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати