13 травня 2016, 13:27

Мін’юст передав реєстрацію нерухомості та бізнесу, але залишив за собою функцію контролю

Прес-служба УКМЦ

Сьогодні заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз та директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Андрій Потьомкін взяли участь у брифінгу щодо діяльності Комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Про це «Юридичній газеті» повідомили в прес-службі Українського кризового медіа центру, в якому пройшов захід.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


“Мін’юст остаточно відмовився від реєстрації бізнесу та нерухомості. Передавши ці функції, ми забезпечили конкурентне середовище між суб’єктами державної реєстрації, що дозволило підняти на якісно новий рівень надання адміністративних послуг. Ми лишили за собою функцію контролю, що реалізується через роботу комісій”, - зазначив Павло Мороз.

Як повідомили в УКМЦ, вперше в системі державної реєстрації прав запроваджено можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів в адміністративному порядку. Одним із способів реалізації права кожного будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань у сфері державної реєстрації є звернення зі скаргою до Міністерства юстиції та його територіальних органів. При цьому таке звернення не означає відмову особи від послуг суду, а є її вільним волевиявленням захистити свої права в позасудовий спосіб.

“На відміну від суду, комісія розглядає заяву значно швидше. Термін опрацювання скарги –30 днів, ще одна перевага – при зверненні до Міністерства юстиції не потрібно сплачувати реєстраційний збір”, - прокоментував заступник Міністра.

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації є постійно діючим колегіальним консультативно – дорадчим органом при Мін'юсті. За перші місяці роботи було розглянуто понад 500 відповідних клопотань скаржників, що свідчить про її необхідність.

“Для бізнесу та населення – це ефективний інструмент для скасування незаконних реєстраційних дій. Фактично - порятунок від рейдерських зазіхань”, - резюмував Павло Мороз.

Андрій Потьомкін у своєму виступі наголосив на типових помилках при поданні заявниками скарг до Комісії.

“Серед найбільш частих помилок, що трапляються при звернені до Мін’юсту є: закінчення встановленого законом строку подачі скарги, відсутність дати складання заяви, подання на реєстраційну дію, яка була вчинена на підставі рішення суду та звернення зі скаргою на рішення про відмову у вчинені реєстраційної дії”, - прокоментував директор Департаменту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати