20 березня 2019, 11:47

Law Career Day 2.0! Знайди своє право

В Україні на правових факультетах навчається понад 104 тис. осіб. За статистикою, на одне робоче місце в нашій країні претендують 7-11 юристів. Тобто для молодих правників конкуренція на юридичному ринку залишається дуже жорсткою. Як випускнику збудувати успішну юридичну кар’єру? На що потрібно звернути увагу ще під час навчання? Як виділитися серед десятків резюме та отримати роботу мрії? Власним досвідом та професійними таємницями зі студентами-правниками поділилися представники юридичної фірми, міжнародної організації та органу державної влади на Law Career Day 2.0, організованого Школою права Українського католицького університету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_20190320_133753

«Будучи найменшою та наймолодшою Школою права України, до якої вступають студенти з найвищими балами ЗНО, нашим показником якості є подальше успішне працевлаштування випускників. Запити роботодавців є тією відправною точкою, яка лежить в основі побудови навчального плану, змісту окремих дисциплін, позанавчальної активності. Враховуючи реальну ситуацію, яка існує на українському юридичному ринку освіти, щоб побудувати успішну кар’єру, студентам вже зараз потрібно знати відповіді на декілька запитань. По-перше, що потенційно очікують від вас роботодавці? По-друге, чим знання та навички вирізняють вас від стотисячної маси майбутніх юристів? По-третє, де що та як ви маєте вивчати, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці?», – розпочала захід Світлана Хилюк, керівник Магістерської програми УКУ з права.

Юрій Нечаєв, партнер корпоративної практики юридичної фірми AVELLUM, поділився зі студентами власним баченням успіху та своїм шляхом до партнерства. Для нього розуміння успіху полягає у правильній комунікації, коли для клієнтів він став довіреним радником (у перекладі на англ. trusted advisors), для старших колег та колег його рівня – надійним членом команди, для молодших колег – наставником (ментором).

«Наприклад, уявімо айсберг. Те, що ми бачимо над водою айсберга – це успіх, який насправді потребує значних зусиль, які ніхто не помічає, і може здаватися, що все приходить само собою. Насправді, партнерство – це титанічна робота, адже потрібно бачити ціль, яка дозволила б пройти через всі підводні шляхи та труднощі, при цьому зберігаючи мотивацію та щастя в роботі. Для мене завжди важлива внутрішня мотивація, яка не залежить від зовнішніх чинників, а залежить від поставлених цілей», – резюмував Юрій Нечаєв.

Також партнер Avellum поділився кар’єрними рівнями в юридичній компанії, які свого часу він пройшов: молодший юрист, юрист, старший юрист, радник та партнер (приблизний час на кожній з посад - 3 роки).

IMG_20190320_134543

Познайомила студентів зі своєю професією та спробувала переконати випускників ВНЗ у тому, що варто працювати в державних органах, радник у Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Міністерства юстиції України Соломія Старосольська: «В жодному разі не потрібно боятися державного сектору. На початку може здаватися, що держорган – це хаос, але коли ти вливаєшся в систему і з часом починаєш розуміти, як правильно налагодити комунікацію, то державний сектор стає надзвичайно цікавим».

За її словами, Міністерство юстиції налічує чимало структурних одиниць: департаменти, директорати, управління, відділи, ГТУЮ в регіонах. Сьогодні серед молоді популярними є саме директорати. В межах реформи держаного управління їх налічується чотири, тому проводиться достатня кількість відкритих конкурсів для молодих правників. За статистикою Мін’юсту, наприклад, у директораті з питань правосуддя спостерігається вікова категорія спеціалістів від 23 до 30 років. Отже, державна служба наразі відкрита для молоді.

Соломія Старосольська порекомендувала присутнім ніколи не сумніватися у власних силах, адже завжди знайдеться той, хто розкритикує ваші ідеї: «Необхідно докладати багато зусиль. Як майбутні юристи ви повинні пам’ятати про право та справедливість. Фахівці Міністерства юстиції – це професіонали, які впливають на творення права, адже всі підзаконні нормативно-правові акти, які видають інші органи виконавчої влади, реєструються в Мін’юсті, тобто будь-який документ, що встановлює права та обов’язки осіб, проходить саме через цей орган».

Соломія також погодилася з думкою випускниці Школи права УКУ, що в роботі потрібно бути професійним, дотичним і просто щасливим.

Останнім часом для випускників юридичних факультетів популярною стала ще одна професійна траєкторія – робота в міжнародних організаціях. Чим займається організація ОБСЄ та які вимоги необхідні, щоб приєднатися до її команди, розповіла студентам Наталія Ступницька, керівник програми у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні: «ОБСЄ дотична до важливих реформ, які відбуваються в Україні (судова, конституційна, освітня)».

IMG_20190320_134406 За її словами, ОБСЄ має дві місії – Офіс Координатора проектів ОБСЄ та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, яка була створена у 2014 р. «В Офісі є чотири програми, в межах яких ми плануємо проекти з нашими партнерами. Це програми демократичного урядування, демократизація та належне урядування, верховенство права та права людини, людська безпека, економіка довкілля та військово-політичні проекти», - зазначила пані Ступницька.

Детальніше вона розповіла про програму верховенства права: «За запитом наших національних партнерів, ми маємо можливість долучитися до реформи виконання судових рішень, вдосконалення суддівської освіти. Наша організація брала активну участь у розробці ЗНО для вступників на магістратуру за спеціальністю «Право». Також ми працюємо зі школами над розвитком освіти з прав людини. Фахівці, які працюють над такими проектами, є досвідченими юристами, вони співпрацюють з провідними правничими школами, від них вимагаються як професійне володіння знань у сфері права, так і soft skills, знання практики ЄСПЛ та кількох іноземних мов».

Одну з реформ ОБСЄ імплементує разом з Міністерством юстиції – реформа виконання судових рішень. "Ще кілька років тому 94% судових рішень в Україні не виконувалися. Тому ми допомогли запустити систему приватних виконавців та надали підтримку в розробці іспиту для приватних виконавців, розробили для них онлайн-курси", - повідомила Наталія Ступницька.

Також вона порадила майбутнім юристам пройти курс Project Management під час навчання на магістратурі, вивчати щонайменше дві мови, володіти юридичним аналізом і технікою юридичного письма: "Без усього цього не обійтися, працюючи в міжнародній організації. 40% обов’язків – це управління командою та забезпечення виконання роботи відповідно до стандартів ОБСЄ".

За її словами, всі співробітники ОБСЄ проходять курси проведення діалогу, комунікацій. Міжнародна організація сповідує підходи поваги до прав людини та запроваджує work-life balance, що значно мотивує працівників. У разі виникнення конфліктних ситуацій в офісі є медіатор, який злагоджує конфлікти в роботі. На її переконання, робота в міжнародній організації може забезпечити досягнення вищих цілей, до яких прагнуть студенти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати