11 вересня 2019, 11:43

Коротко про головне. ВДЗЗ #35 | Андрій Стельмащук

У програмі ВДЗЗ Діма Гадомський та Єгор Желтухін поспілкувалися з керуючим партнером АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Андрієм Стельмащуком.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що з ВКП?

- 00:54 Від нас пішли два партнери: один став депутатом, другий – першим заступником Генерального прокурора. Однак життя триває.

- 02:25 У нас не було чітко розписано, якою мірою партнери долучаються до управління. Я не можу сказати, що у нас була холократія, але за наявності керуючого партнера в деяких питаннях інші партнери могли проявити ініціативу. Ця модель і залишатиметься.

Про життя

- 08:38 Неодноразово мені хотілося взагалі змінити вид діяльності. Я розумів, що іншої юридичної фірми, в якій я хотів би себе реалізувати, просто немає, але вид діяльності я змінив би. Своїм молодшим працівникам і студентам я завжди кажу, що в будь-якому віці, навіть якщо тобі 60 років, потрібно челенжити себе і запитувати, чи це те, чим я хочу займатися решту свого життя? Можливо, є якісь більш прийнятні види діяльності? Таке питання я собі ставлю регулярно.

- 09:30 Я більше нічого особливо не вмію. Те, що я вмію, не так високо оплачується. Я можу працювати в сільському господарстві, бути хорошим водієм або нянею. Тобто я можу робити багато чого, але на цьому етапі я ще не готовий переключитися.

Про АПУ

- 11:50 У мене були радісні відчуття, коли я йшов на посаду президента АПУ. У мене були радісні відчуття, коли я йшов з цієї посади. Перші були пов’язані з тим, що у мене була ілюзія, що ті ідеї, які близькі мені, можуть зрезонувати з більшою кількістю людей, що я знайду однодумців. Певною мірою це сталося. Однак, можливо, не так масово, як я хотів. Мабуть, я помилявся в тому, що таку організацію як АПУ можна змінити за два роки. Неможливо за два роки реалізувати ту програму, яка у мене була.

- 12:40 Чому було радісно йти? Тому що я чітко усвідомив свої сильні й слабкі сторони. Якщо ти не можеш реалізувати своє бачення, ти повинен дати іншим людям можливість його реалізовувати. Діючи з таких міркувань, я запропонував кандидатуру Андрія Вишневського на посаду президента АПУ. Мені здавалося, що Андрій зможе продовжити та реалізувати те бачення, яке є у мене.

- 14:30 Я здобув чудовий досвід та отримав щеплення від політичної діяльності на майбутнє. Я розумію, що це не моє, що я не можу займатися політичною діяльністю. Принаймні в тих межах і з тими підходами, які наразі існують в Україні.

- 22:20 АПУ – це майданчик, на базі якого може формуватися юридичний ринок. Генеральне партнерство в АПУ (для юридичних фірм) – це не про якісь можливі PR або BD здобутки, а про спільну відповідальність за формування українського юридичного ринку. Можливо, це звучить пафосно, але я в це вірив.

- 18:09 Є медіа-партнери, є певна інформаційна політика АПУ. Коли я подивився на те, що дає генеральний партнер і що дають медіа-партнери, то не зміг зрозуміти, чому статуси цих партнерів різні. Секретаріат не зміг відповісти мені на питання, чому це різні партнери, чому різні статуси.

- 19:00 Я вивчив об’єктивні дані, кількість підписників на паперову версію, в онлайн, у соцмережах, виходи тощо. Я зрозумів, що на ринку юридичних ЗМІ, які є зараз, немає сенсу виділяти одного генерального партнера, адже він якось кардинально не відрізняється від усіх інших ЗМІ. Водночас, якщо ти не наповнюєш генеральне партнерство сенсом, навіщо ця різниця?

- 21:40 Для чого змінювати правильний, прозорий і зрозумілий підхід, я не знаю. Проте це бачення нового керівництва АПУ, вони мають на це право.

Про оподаткування юрфірм та їхню відповідальність

- 35:20 Коли у тебе 20 компаній і в тебе щоразу змінюється якась літера чи сполучник у назві компанії, то така самовизначеність не дає впевненості клієнту. До того ж хтось повинен нести відповідальність як провайдер юридичної послуги. Одна справа, коли це одна з компаній, які десь там на єдиному податку, та їм не шкода її втратити. Інша справа, коли це єдина компанія, яка несе відповідальність перед клієнтом.

- 36:10 Був приклад, коли одна іноземна компанія намагалася повернути з українського радника кошти, а український радник просто припинив одну зі своїх юридичних осіб і почав практикувати під тим самим брендом в іншій юридичній особі.

- 36:25 Я не бачу проблеми у сплаті податків українським бізнесом, у тому числі юридичними фірмами. Якщо ми всі декларуємо, що будуємо правову державу і хоча ми обираємо законні інструменти для податкової оптимізації, але це все ж таки податкова оптимізація, яка несе за собою розмивання юридичної відповідальності провайдера юридичної послуги – це, на мою думку, не дуже прозоро і чесно.

Про юристів у політиці

- 39:40 Мені здається, що всі, хто йдуть у політику, не повертаються. Ті, хто йдуть у політику, як у політику. Ті, хто йдуть послужити державі як менеджер, як Шкляр ходив, то чому ні? Він пішов, попрацював як менеджер і повернувся, хоча у нього є конфлікт інтересів не працювати в тому напрямку, в якому він працював у Мін’юсті.

- 40:05 Якщо ти йдеш у політику і є лідером політичної партії або одним зі спікерів політичної партії, а потім повертаєшся (в юридичну компанію) – такий варіант можливий, але я складно уявляю це в Україні.

- 40:18 Якщо в період, коли ти був у політиці, допомагав своїй юридичній фірмі заробляти, а потім повертаєшся, то знаючи, що ти це робив, твоє повернення шкодить юридичній фірмі. Тому що люди розуміють: «Так, він допомагав, він повернувся, все сходиться».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати