12 вересня 2019, 15:20

Координаційна рада з впровадження відновного правосуддя в Україні ухвалила резолюцію

Прес-служба Верховного Суду

Громадська організація "Інститут Миру і Порозуміння" (ІМіП) разом з Верховним Судом провели друге засідання Координаційної Ради в рамках проекту "Впровадження відновного правосуддя в Україні", за підтримки Фонду демократії Організації Об’єднаних Націй (UNDEF). Відкрив засідання голова Касаційного кримінального суду Станіслав Кравченко, наголосивши на важливості та своєчасності завдань, поставлених в проекті "Впровадження відновного правосуддя в Україні".

5

Одним з пунктів порядку денного було обговорення рекомендацій Комітету міністрів державам-членам Ради Європи стосовно відновного правосуддя кримінальних справах. Ця Рекомендація має на меті заохотити держави застосовувати відновне правосуддя в рамках своїх систем кримінальної юстиції.

Голова ІМіП Роман Коваль зазначив: "Цей документ визначає відновне правосуддя, як доповнення традиційного кримінального судочинства або використання його як альтернативу. Сам підхід виступає методом виявлення та задоволення інтересів сторін у збалансований, справедливий та заснований на співпраці спосіб".

За результатами обговорення Координаційна рада у проекті "Впровадження відновного правосуддя в Україні" ухвалила першу Резолюцію щодо подальшої роботи. Основними завданнями на 2019-2020 рр. визначено: розробка Механізму впровадження відновного правосуддя в систему кримінальної юстиції України, створення пілотних майданчиків відновного правосуддя в 6 регіонах України, підвищення обізнаності населення та представників правової системи, дослідження результатів застосування та розробка рекомендацій щодо подальшого впровадження відновного правосуддя в систему кримінальної юстиції України.

Також присутні обговорили створення робочих груп при Координаційній Раді та визначення подальших кроків для роботи проекту у шести пілотних регіонах, зокрема, консолідація даних, питання загальнодоступності, професійна підтримка медіаторів проекту.

3

Проект "Впровадження відновного правосуддя в Україні" реалізується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН. Проект має на меті зміцнити спроможність українських громад здійснювати відновне правосуддя для боротьби зі злочинністю, вирішення конфліктів і сприяння виправленню завданої злочином шкоди шляхом створення механізмів застосування програм відновного правосуддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати