19 жовтня 2022, 15:16

Комісія ООН виявила в Україні низку воєнних злочинів та порушень прав людини

На основі розслідування подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях наприкінці лютого та в березні 2022 р. Незалежна міжнародна слідча комісія ООН знайшла обґрунтовані докази вчинених в Україні воєнних злочинів, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МЗС України ініціювало розрив дипломатичних відносин з Іраном"

У день подання докладного письмового звіту Генеральній Асамблеї ООН Незалежна комісія зазначила, що враховуючи серйозність виявлених порушень, існує незаперечна необхідність притягнення до відповідальності винних осіб.

«Вплив цих порушень на цивільне населення в Україні величезний. Кількість жертв обчислюються тисячами. Численні випадки руйнування інфраструктури», – прокоментував голова Комісії Ерік Месе.

Комісія задокументувала напади російських збройних сил з використанням вибухової зброї на населені пункти. Також експерти виявили, що російські збройні сили атакували мирних жителів, які намагалися втекти.

Існують також приклади, коли обидві сторони збройного конфлікту, хоча й різною мірою, не змогли захистити цивільних осіб або цивільні об’єкти від наслідків нападів, розташувавши військові об’єкти та сили в межах або поблизу густонаселених районів.

Російські збройні сили несуть відповідальність за переважну більшість виявлених порушень, включаючи воєнні злочини. Українські сили також порушували міжнародне гуманітарне право в деяких випадках, включаючи два інциденти, які кваліфікуються як воєнні злочини.

Комісія задокументувала моделі страт без розгляду, незаконного ув’язнення, тортур, жорстокого поводження, зґвалтувань та іншого сексуального насильства, скоєного в районах, окупованих російськими збройними силами, у чотирьох регіонах, на яких вона зосередилася. Людей затримували, деяких незаконно депортували до російської федерації, багато досі вважаються зниклими безвісти. Сексуальне насильство стосується жертв будь-якого віку. Члени сім'ї, в тому числі діти, іноді були змушені бути свідками злочинів.

Ці порушення продовжують мати руйнівний вплив на цивільне населення. Потерпілі підкреслили важливу роль справедливості та відповідальності. Члени сімей, які втратили своїх близьких, висловлювали сильну потребу у справедливості. Вітчим, сина якого вбили в Бучі, розповів Комісії: «Раніше я хотів знайти відповідальних і вбити їх. Але зараз я хочу, щоб винні постали перед судом і хочу, щоб правда вийшла назовні».

У зв’язку з цим Комісія рекомендує посилити координацію міжнародних і національних зусиль щодо підзвітності для підвищення ефективності та запобігання шкоди жертвам і свідкам. Відповідно до свого мандату Комісія намагатиметься сприяти встановленню винних.

Комісія відвідала 27 міст і селищ, опитала 191 потерпілого та свідка. ЇЇ слідчі оглянули місця руйнувань, могили, місця ув’язнення та тортур, а також залишки зброї, ознайомилися з великою кількістю документів і звітів.

Приділивши особливу увагу порушенням, скоєним у чотирьох регіонах, зазначених у травневій резолюції – Києві, Чернігові, Харкові та Сумах – Комісія поступово приділятиме більше своїх ресурсів ширшому часовому масштабу, ширшій географічній та тематичній рамці.

Серед питань, що розглядатимуться, будуть можливі порушення у фільтраційних таборах, нібито примусові переміщення людей, умови, за яких нібито відбувається прискорене усиновлення дітей, а також зміни в місцевій адміністрації та так звані референдуми, наслідки яких стають все більш зрозумілими з огляду на останні події.

Повний звіт, поданий на розгляд Генеральної Асамблеї ООН, можна знайти тут .

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати