12 лютого 2018, 14:40

Jessup 2018: final round

Хто буде представляти Україну в Вашингтоні?

Вчора, 11 лютого 2018 року, відбувся фінал 23-тіх Національних українських раундів найбільш престижних та масштабних змагань з міжнародного публічного права - Судових дебатів ім. Філіпа Джессапа.

08c0b40a3f598f1149a85d08f84e815d

Після підготовки тривалістю у півроку та конкурентного конкурсного відбору до фіналу потрапили дві команди, які представляли Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Львівський національний університет імені Івана Франка.

Боротьба була насиченою, команди-фіналісти - гідними суперниками, тож до останнього не було зрозуміло, хто ж стане переможцем. За рішенням п'ятьох суддів перемогу отримала команда Львівського національного університету імені Івана Франка. Це вже друга перемога команди цього університету за 23 роки існування Jessup в Україні. Перша була у 1999 році.

Отже, команда переможців буде представляти Україну на 59-тих Міжнародних раундах судових дебатів ім. Філіпа Джессапа, що будуть проходити у Вашингтоні 1-7 квітня 2018 року. Змагання представляє собою модель судового спору між країнами, який розглядається Міжнародним судом - головним судовим органом ООН, до юрисдикції якого входять усі питання, що передаються йому державами та передбачені Статутом ООН, чинними договорами і конвенціями. Команди готують усні й письмові пояснення та зауваження, обґрунтовуючи позиції як заявника, так і відповідача у справі.

fb96d6060e027f8fb7b0945f9f9fb8b4

Те, чому вчить участь у такому заході, є набагато ціннішим за перемогу чи поразку, оскільки саме там можна розвинути ключові дослідницькі навички, навчитися представляти себе та відстоювати свою точку зору в професійному середовищі. Й, звичайно, це робота у команді.

Учасники міжнародних раундів Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition попередніх років наголошують, що, готуючись до цих змагань, необхідно звернути увагу на декілька аспектів:

  • практикуватися якомога більше;
  • продумати логістику (транспорт, проживання і т.д.), щоб перед змаганнями не відволікатися на дрібниці;
  • знайти спонсорів участі в цьому заході.

Судді ж національних раундів надали наступні рекомендації:

  • під час підготовки найважливішими є аналіз та дослідження правової ситуації, щоб, доводячи свою позицію, бути готовим до всіх можливих запитань;
  • виступаючи ж перед суддями, необхідно чітко відповідати на поставлені запитання, оскільки це є найбільш істотною частиною судових дебатів;
  • разом з цим важливо акцентуватися саме на найбільш критичних питаннях справи

fb96d6060e027f8fb7b0945f9f9fb8b4

Національним адміністратором змагань, починаючи з 2011 року, є ЮФ Marchenko Danevych. Партнерами заходу стали Міністерство юстиції України, Програма USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя». Інформаційним партнером виступала «Юридична Газета».

Проведення національних раундів також підтримали провідні юридичні фірми - AVELLUM, Baker McKenzie, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, ePravo та Kinstellar.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати