16 серпня 2019, 17:04

Інформацію про кількість вакантних посад ВККС отримує від ДСА та ВРП, - Комісія

Прес-служба ВККС

9 серпня 2019 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 346 вакантних посад суддів в апеляційних судах. Оголошуючи конкурс, ВККС враховувала інформацію про вакантні посади в апеляційних судах України, отриману від Державної судової адміністрації та Вищої ради правосуддя.

Читайте також: "Рекомендації РСУ отримали 16 кандидатів на посаду судді КСУ".

Про це повідомляє прес-служба ВККС.

"ДСА формує штатну чисельність у судах, враховуючи, зокрема, ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах. Після цього ВРП направляє до ВККС інформацію, в які суди і на скільки посад потрібно оголошувати конкурс", - розповів секретар палати з питань добору і публічної служби суддів ВККС Михайло Макарчук.

За його словами, ВККС не може вносити зміни в кількість посад, на які було оголошено конкурс, та окремо оголошувати конкурс в апеляційному окрузі за місцезнаходженням суду.

"Наприклад, до нас звернулася Голова Дніпровського апеляційного суду, щоб Комісія внесла корективи та оголосила конкурс лише до Дніпровського апеляційного суду, що знаходиться у м. Кривий Ріг. Визначення спеціалізації суддів з розгляду конкретних справ, вирішення інших питань внутрішньої діяльності суду, зокрема щодо розміщення робочих місць, віднесено до виключної компетенції загальних зборів суддів суду, і саме з цих підстав Комісія не може вирішувати порушені у зверненні питання. Водночас особливості роботи Дніпровського апеляційного суду можуть бути предметом обговорення з кандидатами на посади суддів до цього суду у процедурі співбесіди", - зазначив Михайло Макарчук.

Також у ВККС зазначили, що під час оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів Комісія зарезервувала деяку кількість посад суддів у різних апеляційних судах. Це пов’язано з тим, що Комісія ще має вирішити питання про переведення до інших судів суддів із вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України, які припинили свою діяльність.

Нагадаємо, ВККС призначила співбесіди у межах кваліфоцінювання суддів на 27, 29 серпня та 2 вересня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати