12 червня 2018, 18:35

Хочеш спілкуватися - плати, або для чого вводити податок на соцмережі?

The Guardian, BBC

Парламент Уганди прийняв закон, яким ввів податок на використання соцмереж та месенджерів, до яких належать Facebook, Twitter, WhatsApp і Viber. Потребу у введенні податку обґрунтували необхідністю підняти дохід бюджету, проте опоненти закону стверджують, що він спрямований на придушення критики президента Уганди Йовері Мусевені, який займає пост глави держави ще з 1986 р. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ставка податку становить 200 угандійських шилінгів (близько п'яти центів) за день. Це приблизно 19 дол. на рік у країні, де ВВП на душу населення, згідно з даними Світового банку, станом на 2016 р. становив приблизно 615 дол.

Президент Уганди Йовері Мусевені доручив ввести закон, наполягаючи, що через соцмережі поширюються плітки. Закон набуде чинності 1 липня, але як він буде застосовуватися і яким чином владою буде здійснюватися контроль за використанням соцмереж, поки незрозуміло. Зібрані гроші уряд планує витратити на виплату національного боргу Уганди.

Плани уряду Уганди ввести податок на соцмережі вперше були озвучені в квітні. Міністр фінансів країни Матія Касайя тоді розповів Reuters, що країні потрібні гроші на забезпечення безпеки, розвиток електроенергетики в країні і щоб «люди могли більше і вільніше користуватися соцмережами».

Новий закон також включає податок ставкою в 1% за мобільними грошовими операціями. Через те, що жителям Уганди не завжди доступні банківські послуги, багато з них використовують мобільні телефони для зберігання та переказу коштів в електронному вигляді.

"Тільки 5 млн жителів країни будуть мати доступ до банківського сектору, якщо не враховувати мобільних платежів", - заявила Віні Кіза, лідер опозиції в парламенті, яка виступила проти цього кроку.

У країні проживає понад 40 млн осіб. З них мобільним зв'язком користуються 23,6 млн, Інтернетом - 17 млн осіб. У 2016 р. в Уганді вже блокували доступ до Facebook, Twitter і WhatsApp під час президентських виборів. Тоді президент обгрунтував це необхідністю зупинити «розповсюдження брехні».

За матеріалами The Guardian та BBC.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати