01 березня 2018, 9:53

Генпрокуратура закрила справу проти засновника YouControl

YouControl

Генеральної прокуратури України видала постанову про закриття кримінального провадження щодо Сергія Мільмана, засновника та СЕО YouControl.

Вчора, 28 лютого, відбувся суд щодо зміни запобіжного заходу для Сергія Мільмана. Проте, його рішення вже ні на що не впливає, адже Генеральна прокуратура видала постанову про закриття кримінального провадження щодо Сергія Мільмана (ч. 2 ст. 361 КК України, несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку). У постанові йдеться не лише про закриття справи, а й щодо повернення Сергію закордонного паспорту та скасування арешту його коштів та грошей родичів з вимогою їх негайно повернути.

Зазначеною постановою кримінальне провадження закрито у зв’язку з тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримання.

Попри це в тексті постанови викладено численні неправдиві твердження про вчинення Сергієм Мільманом та іншими працівниками YouControl злочинної діяльності: несанкціонованого втручання до автоматизованих систем та комп’ютерних мереж, незаконного збуту і розповсюдження інформації з обмеженим доступом, використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (СТЗ) тощо. Також в тексті йдеться про змову “невстановлених представників” з України зі спеціальними та розслідувальними органами РФ, що немає жодного відношення до YouControl та використовується для маніпуляцій.

Категорично не погоджуємось із підставою закриття провадження щодо Сергія Мільмана: абсолютно законна діяльність із отримання і розповсюдження відкритих даних не має нічого спільного із злочинами, про які стверджують СБУ та ГПУ. Тому будь-які маніпуляції щодо недоведеності його вини є необґрунтованими і єдиною законною підставою для закриття провадження має бути відсутність в діях складу кримінального правопорушення”, ‒ зазначає Андрій Костенок, адвокат Сергія Мільмана.

Хоча ми наявність цього документу розцінюємо як безперечно позитивне досягнення, проте закриття кримінального провадження лише щодо Сергія Мільмана є проміжним результатом, а головною метою залишається закриття “фактового” кримінального провадження, до якого СБУ штучно залучила компанію YouControl. Наразі ми розглядаємо питання щодо оскарження зазначеної постанови і спростування викладених у ній неправдивих фактів, які мають прямий обвинувальний ухил, чим порушується принцип презумпції невинуватості, ‒ зазначає Данило Глоба, адвокат, заступник директора з правових питань компанії YouControl. ‒ Залишаються невирішеними питання про повернення вилученого під час обшуків майна компанії та її працівників, і доки це провадження не буде закрите через відсутність складу злочину, а усе незаконно вилучене повернуто ‒ у нашій справі про боротьбу за відкриті дані залишається ще багато роботи”.

Потужний суспільний тиск вплинув на правохоронців у цій справі. Ні для кого не секрет, що справа проти мене та компанії з самого початку була сфальсифікована. Це легко довести. Думаю, ця справа вже стає “токсичною” і для самих правоохоронців, які вже не мають причин і засобів її затягувати. Ми тим часом продовжуємо працювати в звичайному режимі. Бій виграно, війна за відкриті дані продовжується”, ‒ каже Сергій Мільман, СЕО YouControl.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати