13 вересня 2018, 15:21

Федерація роботодавців направила до Мінфіну пропозиції до проекту держбюджету на 2019 рік

Прес-служба Федерації роботодавців України

Федерація роботодавців України направила до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту державного бюджету на 2019 рік за підсумками тристоронніх консультацій соціальних партнерів, що відбулися за участі керівництва ФРУ, Мінфіну і Федерації профспілок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Роботодавці запропонували підтримати через державний бюджет заходи із стимулювання економічного розвитку без посилення фіскального тиску на бізнес. В основі пропозицій – комплексний підхід, спрямований як на ефективне стимулювання економічного розвитку, так і розширення дохідної бази державного бюджету та детінізацію економіки. Про це повідомляє прес-служба ФРУ.

Читайте також: «ДФС почав отримувати від банків інформацію щодо ФОПів».

Зокрема, Федерація запропонувала продовжити дію програм державної підтримки сільськогосподарських виробників на часткову компенсацію закупівлі сільгосптехніки вітчизняного виробництва та збільшити обсяги їх фінансування.

Також запропоновано запровадити програми державної фінансової підтримки сільгоспвиробників, які використовують добрива вітчизняного виробництва. Зробити це можливо шляхом часткової компенсації вартості придбаних ними у вітчизняних виробників добрив загальним обсягом 1 млрд грн та компенсації відсоткової ставки за кредитами на суму не менше 500 млн грн.

ФРУ пропонує передбачити у державному бюджеті на 2019 рік 2 млрд грн на збільшення статутного фонду Експортно-кредитного агентства.

А також – врахувати у держбюджеті пропозицію Федерації про відшкодування середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації.

Ще одна пропозиція ФРУ стосується необхідності передбачити додаткове фінансування професійно-технічної освіти з державного бюджету місцевим бюджетам та повного переведення фінансування професійно-технічної освіти на обласний рівень.

Також роботодавці наполягають на необхідності забезпечити неухильне дотримання розпорядниками бюджетних коштів вимог Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» під час формування бюджетних запитів.

Запропоновано законодавчо запровадити механізм вирівнювання конкурентних умов діяльності на тютюновому ринку. Це одночасно забезпечить стабільність надходжень до державного бюджету та унеможливить ухилення від повної сплати акцизного податку.

Створити умови стимулювання експорту алкогольної продукції пропонується шляхом скасування штучних обмежень через вимоги до тари та маркування.

Детінізації обігу алкогольних напоїв має сприяти обмеження розрахунків у сфері торгівлі ними за готівкові кошти та встановлення відповідальності за порушення такої заборони.

Також роботодавці пропонують скасувати акцизний податок з роздрібної реалізації тютюнових виробів, передбачивши компенсатори у вигляді збільшення частки ПДФО, що залишається в місцевих бюджетах, відмовитись від індексації ставок акцизного податку на тютюнові вироби на індекс зміни курсу гривні до долара США або індекс інфляції. Та утриматись від підвищення акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів під час розгляду можливостей запровадження податку на виведений капітал.

У Федерації повідомили, що переконані, що врахування цих пропозицій дозволить продовжити успішну практику підтримки через ресурси державного бюджету розвитку галузей економіки, які забезпечують робочі місця, легальну зайнятість та наповнення державного бюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати