23 лютого 2023, 11:36

До другого читання в законопроєкт щодо Національного мультипредметного тесту внесено декілька правок

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Профільний Комітет Верховної Ради України відхилив правки депутатів щодо Національного мультипредметного тесту (НМТ). Обов’язковими цьогоріч пропонується зробити для випускників два предмети – українську мову й математику. Ще п’ять предметів пропонуються на вибір: історія України, іноземна мова, біологія, хімія і фізика. Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада продовжить оновлення Кодексу законів про працю України у 2023 році".

"Ми виносимо на друге читання закон у тому самому вигляді, яким він і був. Внесено лише декілька техніко-юридичних поправок, несуттєвих із точки зору суті закону. Це не свідчить про те, як проходитиме НМТ остаточно. У законопроєкті йдеться про те, що ми віддаємо рішення на формат проведення ЗНО у Центральний орган виконавчої влади, тобто у Міністерство освіти і науки. Обов’язковими залишаються українська мова й математика, а інші предмети на вибір", – сказав він.

За словами депутата, основні дискусії точилися довкола обов’язковості чи необов’язковості складання предмета "Історія України".

"У дискусіях ми часто плутаємо дві речі – ДПА та ЗНО, що зараз відбувається у форматі Національного мультипредметного тесту. ДПА – це те, що всі складають на виході зі школи. НМТ складається для вступу у заклади вищої освіти, тобто, це стосується не всіх випускників. Ми наполягаємо, що "Історія України" має бути обов’язковою, але вона має бути обов’язковою для всіх випускників шкіл, тобто має бути на державній підсумковій атестації. Саме тому ми зареєстрували законопроєкт про те, що і до державного стандарту, і до переліку предметів, які складатимуться під час ДПА з наступного навчального року до української мови й математики додаються "Історія України» та іноземна мова", – пояснив політик.

Він додав, що після затвердження законопроєкту в другому читанні Кабмін максимально швидко затвердить порядок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати