17 серпня 2015, 16:42

Держгеокадастр підключив першого нотаріуса до Державного земельного кадастру

Юридична газета

Сьогодні, 17 серпня 2015 року вступив в силу затверджений постановою Кабінету Міністрів Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру. В цей же день до бази даних був підключений перший приватний нотаріус – Людмила Мельник, яка зможе разом з кадастровими реєстраторами надавати громадянам витяги про земельні ділянки, необхідні для здійснення земельних угод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це стало відомо під час презентації електронної послуги «Надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру». Завдяки цьому сервісу нотаріуси матимуть можливість отримувати витяги з кадастру про земельні ділянки, повідомляє кореспондент Юридичної газети. 

За словами Голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максима Мартинюка, елетронна послуга «Надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» розроблена за сприяння Міністерства юстиції фахівцями Держгеокадастру в рамках кампанії з делегування частини повноваженнь та децентралізації у сфері земельних відносин. Щороку за заявами громадян видається приблизно мільйон витягів – це найбільш популярна послуга у сфері земельних відносин. З початку  поточного року видано 563 826 витягів з кадастрової системи про земельні ділянки.

«До сьогодні право видавати витяги з Державного земельного кадастру мали лише кадастрові реєстратори. Делегуючи ці повноваження, Держгеокадастр має на меті знизити рівень централізації надання послуг у сфері земельних відносин та за рахунок зменшення навантаження на  кадастрових реєстраторів підвищить рівень комфорту для громадян. Усі необхідні для здійснення земельних угод довідки тепер можна отримати в одному місці. Свідомо відмовляючись від ексклюзивного права надавати витяги з Державного земельного кадастру, ми розширюємо вікно можливостей для користувачів наших послуг», - відзначив Голова Держгеокадастру.

Підключення нотаріусів до системи Державного земельного кадастру відбувається за заявним принципом. На сьогодні відповідні заяви подали вже декілька десятків нотаріусів.

Варто відзначити, що для роботи з Державним земельним кадастром робоче місце нотаріуса повинно відповідати технічним вимогам, зокрема  в частині інформаційної безпеки та захисту даних.  Після виконання технічних вимог підключення нотаріуса здійснюється протягом одного робочого дня. Також адміністратор кадастру забезпечує консультації та проводить для нотаріусів майстер-класи по користуванню системою. 

Вартість послуги з надання витягу про земельну ділянку становить 53 гривні. Всі кошти спрямовуються до загального фонду державного бюджету.

Нагадаємо, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» був прийнятий 5 березня 2015 року та набрав чинності 25 березня 2015 року. Кабінет Міністрів України постановою від 24 червня 2015 р. № 457 «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» визначив Порядок підключення нотаріусів до бази Держземкадастру для отримання  витягів з земельної бази даних.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати