20 липня 2015, 11:00

Депутати зареєстрували законопроект про банкрутство фізосіб

Прес-служба народного депутата Алексєєва С. А.

Народні депутати Сергій Алєксєєв (фракція БПП, група «УДАР»), Василь Яніцький (фракція БПП), та інші пропонують законодавчо врегулювати процедуру реструктуризації боргів фізичних осіб. Відповідний законопроект «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом» № 2353а зареєстрований у Верховній Раді, повідомляє прес-служба нардепа С. Алексєєва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Законопроект був розроблений з урахуванням вимог Світового банку, які викладені в звіті 2014 року. На сьогодні законодавство України побудоване таким чином, що якщо особа не в змозі погасити борги, вона матиме їх до смерті, більше того - вони навіть перейдуть у спадок її нащадкам. На жаль, нині не існує жодного юридичного механізму, який дозволяє юридичним шляхом розв’язати проблему заборгованості фізичної особи. Розроблений нами законопроект дозволить запровадити зрозумілі, юридично обґрунтовані і ефективні механізми вирішення цієї проблеми під наглядом суду з додержанням прав і свобод людини у відкритому судовому процесі», - заявив Сергій Алєксєєв.

Депутат повідомив, що в разі ухвалення зазначеного законопроекту, фізична особа зможе звернутись до суду, порушити провадження по справі про банкрутство і запустити механізм погашення свого боргу. «Цей механізм буде схожий на механізм банкрутства юридичної особи, але він буде значно простіший. Запропоновано три процедури: реструктуризації боргу, мирової угоди та реалізації майна боржника. Після порушення процедури про банкрутство припиняється нарахування всіх штрафів, після її закінчення всі борги фізичної особи списуються. Цей механізм надає особі другий шанс – почати життя з нуля, влаштуватись на роботу і повністю економічно реабілітуватись», - наголосив Алєксєєв.

Депутат звернув увагу на значний обсяг невиконаних судових рішень щодо погашення заборгованості фізичних осіб. «За даними Міністерства юстиції, на сьогодні в провадженні Державної виконавчої служби знаходиться виконавчих документів щодо фізичних осіб на суму понад 67 мільярдів гривень, виконано лише на суму 1,5 мільярдів гривень. Чимало наших громадян змушені переховуватись від представників виконавчої служби, збільшується кількість самогубств, вчинених через нездатність повернути борги. Тому впровадження механізму банкрутства фізичних осіб є нагальною необхідністю. Це дозволить знизити соціальну напругу в суспільстві, викликану економічною кризою», - вважає депутат.

Відповідно до законопроекту, справи про банкрутство фізичної особи будуть розглядатися господарським судом за місцем проживання фізичної особи.

Варто зазначити, що процедура банкрутства фізичних осіб давно існує в Європі та США, у Російській Федерації подібний закон вступив в силу з жовтня 2015 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати