12 вересня 2016, 16:40

Депутати пропонують заборонити продаж майна за комунальні борги

Аргумент.Позиція.Ідея

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №5059 про внесення змін до ЗУ «Про виконавче провадження» (щодо заборони звернення стягнення на деякі об'єкти нерухомого майна фізичної особи). Суть зміни зводиться до заборони звертати стягнення на єдине житло (житловий будинок чи квартиру) боржника або його частку для забезпечення боргових зобов’язань за житлово-комунальні послуги, теплову енергію, електроенергію, газопостачання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


авторговАндрій Авторгов, адвокат, к.ю.н., партнер ЮФ «Агентство з питань боргів та банкрутства»

Звичайно, жаль тих громадян, які не матимуть змоги сплачувати комунальні тарифи, проте запроваджуючи все нові й нові мораторії, скоро може виявитися, що виконувати судові рішення неможливо, оскільки майже кожне рішення буде підпадати під дію якогось галузевого мораторію.

На сьогодні у виконавчому провадженні ми маємо мораторії на стягнення з державних підприємств, підприємств ТЕК, валютних позичальників. Всі ці мораторії запроваджені як тимчасові, проте проблемні питання, які призвели до їх запровадження, по суті так і не вирішені. Тобто законодавець «підвішує» чергову проблему, а не вирішує її.

ТимошенкоЮлія Тимошенко, Народний депутат України, автор законопроекту

Не зважаючи на існування системи субсидій, існує високий ризик формування безнадійної заборгованості людей за житлово-комунальні послуги та енергоресурси. В Україні вже були прецеденти конфіскації житла в якості забезпечення боргових зобов’язань за житлово-комунальні послуги та енергоресурси. В умовах слабкості державних інститутів захисту прав та інтересів громадян, різкого зростання рівня кримінальних злочинів, зокрема у сфері незаконного заволодіння майна, люди, які на законних підставах проживають та володіють майном на території України, потребують додаткового захисту на законодавчому рівні.

Законопроект передбачає захист права людини на житло, закріплене в Конституції України. При цьому законопроект не передбачає такого захисту у випадку, якщо боржник свідомо вніс в якості застави своє єдине житло (будинок чи квартиру) або частку в ньому.

Наталія Левадина, юрист ЮК «Олексій Пуха і Партнери»

На даний момент проблема оплати житлово-комунальних послуг є досить актуальною. Різке підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, теплову енергію, електроенергію та газопостачання шокує українців, більшість з яких просто не в змозі оплатити всі рахунки. Справжньою катастрофою стає можливість втратити свій дім через боргові зобов’язання.

На розгляд Верховної Ради України подано законопроект №5059 про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» (щодо заборони звернення стягнення на деякі об'єкти нерухомого майна фізичної особи). Положення даного акту прийнятті у відповідності з ст. 47 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину право на житло. Проте даний законопроект все ж викликає певні підозри. Гостра актуальність даної проблеми не могла бути не поміченою представниками влади і є досить привабливою для здійснення акту популізму. Все ж будемо сподіватися, що метою прийняття цього законопроекту є покращення суспільного блага громадян України, а не просте бажання завоювання прихильності громадян та примітивний спосіб маніпуляції. 

1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати