13 листопада 2019, 15:40

ЦВК пропонує зміни до Виборчого кодексу

Прес-служба ЦВК України

Центральна виборча комісія схвалила пропозиції щодо вдосконалення Виборчого кодексу України, повернутого з пропозиціями Президента України для повторного розгляду ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Вимога щодо особистого розгляду звернень інвалідів війни поширюється на Президента, - ВП ВС".

Про це повідомляє прес-служба ЦВК України.

Так, ЦВК пропонує виключити з тексту Кодексу положення Закону України "Про Центральну виборчу комісію", оскільки до повноважень Комісії віднесено організацію підготовки і проведення не лише загальнодержавних та місцевих виборів, а й всеукраїнського і місцевих референдумів. Як зазначається, у нинішньому варіанті Кодексу не визначено правові засади, порядок організації та проведення референдумів в Україні.

Крім цього, положення щодо складу та порядку формування ЦВК як державного органу, вимоги до членів Комісії, розподіл обов’язків між ними, місцеперебування Комісії, здійснення повноважень ЦВК як розпорядника коштів Державного бюджету України та інші питання призведуть лише до зайвого нормативного навантаження на Кодекс.

Також Комісія вважає за доцільне не вносити до Кодексу положення про Державний реєстр виборців, а залишити окремий законодавчий акт, що стосується діяльності ДРВ. "Оскільки наразі однією з основних засад ведення Реєстру, визначених у Кодексі, є постійність, що передбачає відсутність строку функціонування Реєстру незалежно від строків проведення виборів чи референдумів, а також зберігання персональних даних виборців, які знаходяться в його базі даних", - зазначили у ЦВК.

Окрему увагу ЦВК звернула на професіоналізм членів виборчих комісій різного рівня, якість їх роботи на загальнодержавних та місцевих виборах. Так, Комісія пропонує започаткувати інститут своїх територіальних представництв, який передбачений Законом України "Про Центральну виборчу комісію". Зокрема, йдеться про те, що за рішенням ЦВК в окружній та територіальній виборчих комісіях може утворюватися секретаріат, функції якого здійснюватиме структурний підрозділ відповідного територіального представництва Комісії. Існування таких секретаріатів на постійній основі, на думку ЦВК, дасть змогу значно підвищити загальний професійний рівень виборчих комісій та інших учасників виборчого процесу, забезпечити злагодженість та ефективність роботи комісій.

Крім цього, ЦВК акцентувала увагу на такій проблемі в організації та проведенні виборів, як оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборів. Зокрема, пропонується вивести виборчі комісії зі складу суб’єктів розгляду виборчих спорів та залишити ці функції за судами, окрім тих, суб’єктами оскарження яких є виборчі комісії. Тобто виборчі комісії, як і раніше, зможуть розглядати скарги на комісії нижчого рівня, застосовуючи дієві механізми впливу. При цьому задля забезпечення законності у виборчому процесі пропонується посилити компетенцію ЦВК щодо розгляду нею питань про порушення законодавства про вибори за власною ініціативою, у т.ч. за результатами розгляду заяв за інформацією, отриманою з інших доступних джерел.

Також Комісія запропонувала своє бачення вирішення проблеми подання кандидатами для реєстрації недостовірної інформації, яка може вводити в оману виборців, застосування виборчої технології висування "кандидатів-двійників", участі у виборах осіб, які ведуть антидержавницьку діяльність. При цьому передбачається, що рішення про відмову в реєстрації кандидата або скасування його реєстрації з підстав, пов’язаних із встановленням певних фактів, може бути прийнято лише після отримання від уповноваженого органу інформації, якою підтверджується відповідний факт.

Читайте також: "Комітет АПУ звернувся до комітету ВРУ з пропозиціями до законопроекту №2314".

На думку ЦВК, слід удосконалити й правове регулювання витрачання коштів виборчих фондів, зокрема детінізацію більшості витрат суб’єктів виборчого процесу під час виборчих кампаній. Зокрема, йдеться про розширення статей витрат коштів виборчих фондів суб’єктів виборчого процесу, а саме їх витрачання в цілому на організацію ведення виборчої кампанії, а не лише на передвиборну агітацію.

При цьому Комісія пропонує спростити окремі виборчі процедури, закріпити в Кодексі можливість підрахунку голосів виборців та складення протоколів виборчих комісій за допомогою новітніх технічних засобів. Водночас ЦВК пропонує надати їй можливість запровадити онлайн-сервіси для звернення до Комісії, у т.ч. із питань реєстрації кандидатів, їх уповноважених представників, довірених осіб тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати