01 березня 2024, 17:47

АМКУ надав рекомендаційні роз`яснення ФДМУ щодо економічної конкуренції у процесі приватизації

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України, реагуючи на звернення Фонду державного майна України, надав рекомендаційні роз’яснення щодо застосування положень частин першої - п’ятої статті 24 та пункту 12 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» до відносин у сфері приватизації державного і комунального майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Андрій Костін: Вторгнення призвело до пошкодження або знищення понад 900 об'єктів культурної спадщини»

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

ФДМУ в листі від 02.02.2024 № 10-21-3171 просив роз’яснити, чи встановлено особливості дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції у процесі приватизації Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» (№ 2269-VIII від 8 січня 2018 року зі змінами), зокрема, статтею 20 зазначеного Закону.

Комітет роз’яснив, що згідно з частиною третьою статті 3 Закону «Про захист економічної конкуренції» особливості застосування законодавства про захист економічної конкуренції можуть бути встановлені виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Разом з тим, стаття 20 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлює особливості дотримання законодавства про захист економічної конкуренції у процесі приватизації. Отже, ч.3 ст.3 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» та ст.20 ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна» не суперечать одна одній.

Органи Комітету під час застосування законодавства про захист економічної конкуренції при встановленні факту необхідності чи відсутності необхідності отримання дозволу на концентрацію, поряд із положеннями частини першої статті 24 Закону «Про захист економічної конкуренції», додатково враховують, що, відповідно до частини третьої статті 20 Закону «Про приватизацію державного та комунального майна», дозвіл Комітету є необхідним, якщо вартість активів об’єкта приватизації з урахуванням відносин контролю та/або обсяг реалізації товарів в Україні за останній фінансовий рік та/або ціна продажу об’єкта приватизації перевищують суму, еквівалентну 4 мільйонам євро.

При цьому, концентрація не потребує дозволу Комітету у разі, якщо зазначені вище вартісні характеристики об’єкта приватизації перевищують еквівалент 4 мільйонів євро, але вартісні показники іншого учасника концентрації (покупця) та / або вартісні показники об’єкта приватизації та покупця разом, не перевищують граничні розміри, встановлені підпунктами 1 і 2 частини першої статті 24 Закону «Про захист економічної конкуренції».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати