21 травня 2015, 14:13

45 справ проти «дерибану» землі скеровано до суду цього року - ГПУ

ПРес-служба Генеральної прокуратури України

Органи прокуратури України у поточному році скерували до суду обвинувальні акти у 45 корупційних кримінальних правопорушеннях у сфері земельних відносин, загальна сума отриманої неправомірної вигоди становить близько 3,4 млн грн, повідомляє прес-служба ГПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Площа земель, у зв’язку з наданням яких вчинялися кримінальні правопорушення, складає 798 га.

Розповсюдженими є кримінальні правопорушення, вчинені службовими особами при прийнятті рішень про виділення земельних ділянок у власність, тимчасове користування (оренду), при погодженні документації із землеустрою, зміні цільового призначення та виділенні землі під будівництво.

Найбільш корумпованими у цій сфері є територіальні органи Держкомзему України та державної реєстраційної служби. Непоодинокими є випадки вчинення кримінальних правопорушень головами сільських рад.

Як приклад, один із сільських голів діючи спільно з виконувачем обов’язків начальника Держземагенства одного з районів Київщини у квітні цього року вимагали кошти в розмірі 600 тис дол США за оформлення 23 га землі у приватну власність та були затримані при одержанні частини неправомірної вигоди в сумі 1,25 млн грн.

Окремі чиновники не нехтують виділенням земель природно-заповідного фонду. Такий випадок мав місце в Івано-Франківській області, де один із сільських голів всупереч вимогам Закону передав фізичним особам 0,40 га земель природо-заповідного фонду урочища «Мулівці», на якій проведено будівництво дачних будинків. Під час досудового розслідування землю площею 0,3 га повернуто урочищу, спір щодо решти земель вирішується в судовому порядку.

До 5 років позбавлення волі із конфіскацією майна засуджено одного з депутатів Івано-Франківської міської ради, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 30 тис. доларів США за надання довідки з містобудівного кадастру, погодження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, розташованої в м. Івано-Франківську.

У більшості випадків незаконну передачу земель вдалося попередити, а осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, викрити під час здійснення ними незаконних оборудок із землею. Це стало можливим завдяки громадській позиції людей, які своєчасно звернулися за допомогою до правоохоронних органів, підкреслюють у Генпрокуратурі.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати