08 травня 2024, 14:27

11 років позбавлення волі: вирок за поширення інформації щодо розташування підрозділів ЗСУ

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області

Судова колегія Слов’янського міськрайонного суду Донецької області у закритому судовому засіданні розглянула матеріали кримінального провадження за обвинуваченням пенсіонерки Т. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 1142 Кримінального кодексу України.        


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як стати арбітражним керуючим: пояснює Мін'юст"

Про це повідомляє пресслужба суду.

Судом встановлено, що громадянка України Т. у лютому 2023 року за допомогою власного мобільного телефону у проросійському телеграм каналі, в якому учасниками з поміж інших осіб є представники держави, що здійснює збройну агресію проти України, поширила інформацію військового характеру, яка не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами щодо місць розташування підрозділів ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на території м. Слов’янська Донецької області.  

Під час допиту в судовому засіданні Т. свою вину в інкримінованому кримінальному правопорушенні, передбаченому частиною 3 статті 1142 Кримінального кодексу України, визнала повністю, але пояснила, що місце розташування позицій ЗСУ вона не передавала, а лише спілкувалася у месенджері з побутових питань, а також повідомила, що страждає на провали в пам’яті та не знає про проукраїнський чи проросійський контент груп, до яких вступила випадково. Т. визнала, що повідомлення були надіслані з її телефону, який вона надавала людям на їх прохання.

Судом, на стадії судового розгляду, для перевірки доводів обвинуваченої, було призначено проведення судово-психіатричної експертизи.

Висновком судово-психіатричного експерта встановлено, що обвинувачена не страждає на будь-який психічний розлад, може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними.  

Незважаючи на мінливу позицію обвинуваченої, її вина підтвердилась не лише фактичним визнанням своєї причетності, але й дослідженими у судовому засіданні доказами у їх сукупності.    

Вироком Слов’янського міськрайонного суду Донецької області громадянка Т. визнана винною у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 1142 Кримінального кодексу України, їй призначено покарання у виді одинадцяти років позбавлення волі.  

Вирок суду не набрав законної сили.  

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.   

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати